Sprzedaż nieruchomości niezabudowanej powinna nastąpić z naliczeniem należnego podatku od towarów i usług. Wnioskodawczyni winna udokumentować fakturą VAT sprzedaż udziału w nieruchomości.
1. Wnioskodawca przy sprzedaży Nieruchomości będzie działał jako podatnik VAT. 2. Sprzedaż działek niezabudowanych będzie opodatkowana podatkiem VAT.
Sprzedaż nieruchomości powinna nastąpić z naliczeniem należnego podatku od towarów i usług. Wnioskodawczyni winna udokumentować fakturą VAT część obrotu z transakcji sprzedaży Nieruchomości.
Sprzedaż nieruchomości powinna nastąpić z naliczeniem należnego podatku od towarów i usług. Wnioskodawczyni winna udokumentować fakturą VAT obrót uzyskany z tytułu sprzedaży udziału działki.
Planowana sprzedaż innej, niż nabyte umową z 7 lutego 2019 r., działki spowoduje utratę prawa do stanowiącego pomoc de minimis zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 9 pkt 2 ustawy.
w zakresie zachowania prawa do zwolnienia na podstawie art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy w związku z planowaną sprzedażą działki nr 85 Wnioskodawca utraci zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych zastosowane przy zawarciu opisanych umów sprzedaży zawartych w dniach 15 kwietnia 2016 r. i 30 czerwca 2016 r.?
Czy w związku z zamiarem zbycia wydzielonej części nieruchomości w postaci działki, Wnioskodawca nadal spełnia warunki uprawniające go do skorzystania ze zwolnienia podatkowego na podstawie przepisu art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Czy opisany dział spadku spowoduje utratę przez Wnioskodawcę prawa (lub jego części) do ulgi, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Czy w związku z tym, że Spółka jako grupa producentów rolnych trzody chlewnej, na wskutek sprzedaży trzody chlewnej pochodzącej z gospodarstw rolników nie będących członkami grupy producentów rolnych, utraciła prawo do zwolnienia przedmiotowego, określonego w art. 17 ust. 1 pkt 49 updop od dochodu pochodzącego ze sprzedaży trzody chlewnej wyprodukowanej w gospodarstwach jej członków za rok 2013 ?
Czy zbycie w drodze notarialnej umowy darowizny części gospodarstwa rolnego o powierzchni ok. 1000 m2 wydzielonego pod drogę z działek nr 603/6 i 603/9, spowoduje wszczęcie postępowania o wygaśnięcie decyzji i naliczenie na nowo podatku i to bez ulgi podatkowej?
Czy planowane zbycie części gospodarstwa rolnego (łąki) nabytego w drodze spadku po zmarłym w 1995 r. ojcu spowoduje utratę zwolnienia? A jeśli powstanie obowiązek uiszczenia podatku od spadków i darowizn od całej wartości spadku czy tylko od wartości zbytej części gospodarstwa?
Czy darowizna działki rolnej o powierzchni 0,25 ha i 1,49 ha wchodzącej w skład gospodarstwa rolnego nabytego w formie darowizny przed upływem 5 lat od dnia nabycia spowoduje cofnięcie zwolnienia z podatku od spadków i darowizn i konieczność zapłaty podatku?
sprzedaż gospodarstwa rolnego nabytego w drodze spadku przed upływem 5-ciu lat od dnia nabycia, a zwolnienie z art. 4 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn
Czy w przypadku sprzedaży jednej z działek o powierzchni 5.0000 ha (5 hektarów) wchodzącej w skład gospodarstwa rolnego Wnioskodawcy na rzecz innego rolnika prowadzącego gospodarstwo rolne, który włączył ją do swojego gospodarstwa, będzie On zobowiązany do zapłaty podatku od darowizny, otrzymanej we wrześni 2011 r., a warunkowo zwolnionej od tego podatku na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku
Czy w przypadku sprzedaży części ww. gospodarstwa rolnego i przeznaczenie pieniędzy ze sprzedaży na spłatę kredytu hipotecznego oraz zakup mniejszej nieruchomości zostanie podtrzymana ulga i nie będzie na Wnioskodawcę nałożony podatek od darowizny?