Ewidencjonowanie przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży obiadów w stołówce szkolnej realizowanej na rzecz osób niepełnosprawnych.
braku uznania Gminy za podatnika w związku ze świadczeniem usług stołówkowych na rzecz kadry dydaktycznej i w konsekwencji braku obowiązku naliczenia podatku w związku z ich świadczeniem
wyłączenie z opodatkowania opłat za pobyt i wyżywienie dzieci w żłobkach
Uznanie Gminy za podatnika z tytułu wydawania za odpłatnością posiłków na rzecz uczniów oraz pracowników pedagogicznych danej Szkoły.
Nieuznanie Gminy za podatnika podatku VAT i niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności dotyczących: opieki i wyżywienia nad dziećmi do lat 3 w żłobkach, za które pobierane były i są opłaty, odpłatnej opieki nad dziećmi w przedszkolach powyżej 5 godzin, odpłatnego korzystania przez dzieci z wyżywienia podczas opieki nad dziećmi w przedszkolach i klasie zerowej w związku z realizacją edukacji
w zakresie zwolnienia od podatku odpłatnych czynności związanych z organizacją obiadów dla nauczycieli
uznanie Wnioskodawcy za podatnika VAT z tytułu wyżywienia dzieci, nauczycieli, personelu administracyjnego w szkołach i przedszkolach oraz opieki nad dziećmi w przedszkolach publicznych ponad podstawę programową, opłaty za pobyt i wyżywienie dzieci w żłobku w wieku od 20 tygodnia życia do lat 3
Świadcząc poprzez swoje jednostki (szkoły, przedszkola, bursy) usługi wyżywienia kadry pedagogicznej tych jednostek Gmina występuje w charakterze podatnika. Usługi te podlegają zwolnieniu od podatku.
Opodatkowanie usług opieki nad dziećmi w przedszkolu ponad 5 godzinny limit oraz wyżywienia w przedszkolu, a także usług dotyczących wyżywienia pracowników pedagogicznych przedszkola (nauczycieli).
Wskazanie, czy Gmina prawidłowo uznaje, że świadczenie usług opisanych w punktach 1, 2, 5 i 6, polegających na zapewnieniu przez Jadłodajnię posiłków podopiecznym MOPS oraz OW, za które odpłatność dokonywana jest odpowiednio przez MOPS oraz OW, podlega opodatkowaniu podatkiem VAT i korzysta ze zwolnienia z opodatkowania tym podatkiem.
W zakresie sposobu dokumentowania rozliczeń pomiędzy jednostkami oświatowymi świadczącymi usługi dożywiania dzieci na podstawie umowy zawartej z GOPS.
nie uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą posiłków, organizacją wypoczynku dzieci i młodzieży, uczestnictwem dzieci i młodzieży w widowiskach artystycznych oraz w związku z organizacją zajęć nauki pływania
Podatek od towarów i usług w zakresie stwierdzenia, czy prowadząc stołówkę szkolną w placówkach oświatowych w związku z wykonywaniem zadań z zakresu edukacji publicznej, Wnioskodawca jest podatnikiem w rozumieniu art. 15 ustawy, w odniesieniu do czynności sprzedaży posiłków na rzecz uczniów oraz na rzecz członków personelu pedagogicznego.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług stołówkowych świadczonych na rzecz uczniów Placówek oświatowych.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży usług stołówkowych przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Czy z chwilą centralizacji VAT-u przez Gminę, usługa sprzedaży posiłków dla dyrektora, pedagoga i wychowawców będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 8%, czy z mocy ustawy będzie zwolniona z tego podatku?
Zwolnienie od podatku posiłków we własnej stołówce szkolnej sprzedawanych na rzecz uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 i pkt 26 ustawy o VAT
Zwolnienie od podatku posiłków w stołówce szkolnej sprzedawanych na rzecz uczniów i nauczycieli innych szkół