Czy czynność obniżenia na podstawie art. 199 Kodeksu Spółek Handlowych kapitału zakładowego spółki poprzez dobrowolne umorzenie części przysługujących Gminie w Spółce udziałów i zapłaty ich wartości w postaci przeniesienia na rzecz Gminy przez Spółkę przysługującego jej prawa własności nieruchomości, ich części, tudzież urządzeń budowlanych, w tym sieci kanalizacji deszczowej, skutkować będzie powstaniem
W zakresie skutków podatkowych związanych z wydaniem wspólnikom własności nieruchomości rolnych o wartości odpowiadającej wartości wynagrodzenia przysługującego tym wspólnikom z tytułu umorzenia udziałów (wynagrodzenie w formie rzeczowej) przekraczającego wartość nominalną umarzanych udziałów.
W związku z umorzeniem części udziałów w kapitale zakładowym Spółki z o.o., w której Gmina jest jedynym wspólnikiem, za wynagrodzeniem w postaci niepieniężnych składników majątku spółki (nieruchomości), po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek podatkowy
w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z przygotowaniami do wykorzystania finansowania z Funduszu Inwestycji Samorządowych
podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych w związku z umorzeniem udziałów oraz odpłatnym zbyciem udziałów na rzecz spółki w celu umorzenia
powstanie obowiązku podatkowego w związku z dobrowolnym umorzeniem części udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, w której Wnioskodawca będący Gminą jest jedynym wspólnikiem
Opodatkowanie czynności przeniesienia prawa własności nieruchomości gruntowej w zamian za udziały przeznaczone do umorzenia.
Czy w związku z wycofaniem (zwrotem) nieruchomości na rzecz wspólnika spółki komandytowej powstanie po stronie Spółki obowiązek zapłaty podatku VAT?
ustalenie, czy umorzenie bez wynagrodzenia posiadanych udziałów w SF przez SKA bądź za wynagrodzeniem w formie pieniężnej znacząco niższej od wartości rynkowej umarzanych udziałów wywoła skutki podatkowe w podatku od towarów i usług (pytanie oznaczone we wniosku nr 9)
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej środków trwałych otrzymanych jako wynagrodzenie z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów, oraz kosztów uzyskania przychodów w związku z późniejszą sprzedażą tych środków trwałych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów oraz możliwości zastosowania przepisów o cenach transferowych.
1. Czy wydanie przez Spółkę Nieruchomości jako wynagrodzenia za dobrowolne umorzenie Udziałów będzie odpłatną dostawą towarów w rozumieniu art. 7 ust. 1 Ustawy VAT?2. Czy dostawa Nieruchomości w całości będzie podlegać opodatkowaniu 23 proc. stawką VAT?3. Czy podstawą opodatkowania VAT dostawy Nieruchomości, która stanowi wynagrodzenie Udziałowca za dobrowolne umorzenie Udziałów, jest wynikająca z
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy powstanie przychodu w związku z umorzeniem udziałów bez wynagrodzenia za zgodą wspólnika.
Umorzenie udziałów i uzyskanie wynagrodzenia w postaci rzeczowej tj. nieruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT czynności wniesienia aportem gotówki.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT czynności umorzenia udziałów bez wynagrodzenia.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy działki gruntu na rzecz Wspólników w związku z umorzeniem udziałów w Spółce z o.o. Grunt przeznaczony pod zabudowę miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
Skutki podatkowe umorzenia udziałów za wynagrodzeniem w formie pieniężnej oraz niepieniężnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków wypłaty wynagrodzenia w postaci pieniężnej i niepieniężnej (nieruchomości) z tytułu umorzenia udziałów w Spółce.
Zgromadzenie wspólników spółki z o.o. podjęło uchwałę o dobrowolnym umorzeniu udziałów jednego ze wspólników (osoby fizycznej) za wynagrodzeniem. W uchwale zgromadzenie dopuściło możliwość, aby zamiast wypłaty wynagrodzenia na wspólnika przeniesiona została własność gruntu należącego do spółki. Jakie obowiązki będzie miała spółka, jeżeli skorzysta z tej możliwości?
Zbycie udziałów na rzecz spółki w zamian za przekazanie długu do spółki spowoduje po jej stronie przysporzenie i będzie stanowiło usługę podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. Jednocześnie czynność ta będzie korzystała ze zwolnienia na podstawie §13 ust. 1 pkt 27 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy nieodpłatne zrzeczenie się na rzecz Gminy prawa własności gruntów wraz z zabudowaną na niej budowlą stanowiące wynagrodzenie z tytułu umorzenia udziałów Gminy stanowi przychód podatkowy?
W jakiej wysokości powstanie przychód podatkowy w wyniku objęcia udziałów w zamian za aport (nieruchomość gruntową), jeżeli wartość nominalna objętych udziałów będzie niższa od wartości rynkowej przedmiotu aportu?Czy w wyniku objęcia udziałów w zamian za aport w postaci nieruchomości, której wartość rynkowa przekracza nominalną wartość obejmowanych udziałów, po stronie Spółki powstanie strata podatkowa