Czy z uwagi na zasady sukcesji podatkowej przewidzianej w art. 93 OP, prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Wnioskodawca będzie uprawniony do zastosowania zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 58a ustawy o CIT (przy spełnieniu wszystkich pozostałych warunków), jeżeli sprzedaż udziałów w Inwestycjach przez Wnioskodawcę, jako sukcesora prawnego Spółki Przejmowanej, zostanie dokonana
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży należących do Wnioskodawczyni udziałów w działkach w ramach jednej lub kilku transakcji.
Podatkowe skutki wniesienia aportu przez Gminę do spółki (art. 6 pkt 1, podleganie opodatkowaniu, podstawa opodatkowania, pełne prawo do odliczenia).
Opodatkowanie sprzedaży niezabudowanej działki X oraz niezabudowanej działki Y będących we wspólności małżeńskiej.
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziału w nieruchomości zabudowanej.
Podatek od towarów i usług w zakresie podstawy opodatkowania podatkiem VAT dla zbycia Nieruchomości, która posiada dwóch współwłaścicieli w częściach ułamkowych.
Czy podstawę opodatkowania VAT czynności wniesienia aportu nieruchomości do Spółki będzie stanowiła wartość nominalna objętych przez Gminę udziałów, pomniejszona o kwotę należnego podatku.
W zakresie nieuznania Sprzedającej 2 za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży udziału w Nieruchomości, opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży udziału w Nieruchomości przez Sprzedającą 2 bez możliwości zastosowania zwolnienia z tego podatku oraz w zakresie możliwości skorzystania z prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego przez Nabywcę z tytułu nabycia udziału w Nieruchomości.
Sposób ustalenia procentu udziałów pośrednich posiadanych w spółce nieruchomościowej przez jej udziałowców.
Brak opodatkowania sprzedaży nieruchomości i udziału we współwłasności działek gruntu.
Ustalenie czy sprzedaż prawa własności zabudowanej działki wydzielonej z działki będącej we współwłasności małżeńskiej jest zwolniona od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
Sprzedaż udziału w Nieruchomości oraz obowiązków podatkowych z tym związanych względem Sprzedającej.
Nieuznanie Sprzedającego za podatnika podatku od towarów i usług oraz brak opodatkowania sprzedaży udziału w Nieruchomościach.
Dotyczy sprzedaży udziału w Nieruchomości oraz obowiązków podatkowych z tym związanych względem Sprzedającej.
Opodatkowanie czynności wniesienia niepieniężnego składnika majątkowego (tj. działek niezabudowanych oznaczonych nr X oraz nr Y) przez Gminę w formie aportu do Spółki.
Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży udziału w prawie własności nieruchomości oraz brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla tej transakcji.
Nabycie udziału w nieruchomości gruntowej przez Panią do Pani majątku osobistego nastąpiło 17 grudnia 2014 r., zatem okres 5 lat, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o PIT, minął 31 grudnia 2019 r. Sprzedaż udziału w niezabudowanej nieruchomości gruntowej nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Uznanie, że sprzedaż udziału w nieruchomości stanowiącej działkę niezabudowaną jest opodatkowana bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT.
Braku uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży udziału w działkach.
Zwolnienie od podatku przychodu z odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe.