Czy Gmina zbywając przedmioty użytku domowego takie jak noszące ślady użytkowania pojedyncze filiżanki, talerze i inne przedmioty zastawy stołowej nabyte wcześniej na podstawie spadkobrania ustawowego, działa jako podatnik podatku VAT?
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania przedmiotu dostawy za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz w zakresie opodatkowania dostawy nieruchomości i pozostałych składników majątkowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT na dostawę gruntu niezabudowanego.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT dostawy nieruchomości zabudowanej.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania właściwej stawki podatku dla robót budowlanych i instalacyjnych dotyczących budynku mieszkalnego jednorodzinnego.
Brak podstaw do zwolnienia od podatku aportu środków transportu i sprzętu.
zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży pozostałych środków trwałych i wyposażenia
w zakresie opodatkowania oraz stawki podatku dla sprzedaży Nieruchomości
w zakresie prawa do odliczenia, opodatkowania oraz stawki podatku dla sprzedaży Nieruchomości
Czy w świetle przedstawionego opisu sprawy Wnioskodawca - jako osoba nieprowadząca dotychczas jakiejkolwiek działalności gospodarczej w rozumieniu przepisu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, a jedynie wykonująca czynności wynikające z przysługującego jej prawa własności - może być potraktowany jako podatnik podatku VAT w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy polegającej na handlu nieruchomościami
Wnioskodawca ma wątpliwości jak udokumentować ww. transakcję na rzecz innego rolnika ryczałtowego? Czy powinien wystawić na ww. transakcję fakturę VAT dla tej transakcji, czy też może sprzedaż ciągnik na podstawie umowy kupna-sprzedaży?
Transakcja sprzedaży budynku nie stanowi zorganizowanej części przedsiębiorstwa, ale dostawę poszczególnych składników majątkowych. Zwolnienie od podatku sprzedaży budynku wraz z drogą dojazdową oraz gruntem, na którym posadowione są te nieruchomości (art. 43 ust. 1 pkt 10). Możliwość skorzystania z opodatkowania transakcji (art. 43 ust. 10).
Czy Nieruchomości będące przedmiotem wkładu niepieniężnego (aportu) do SKA nie stanowią zorganizowanej części przedsiębiorstwa zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług i w związku z tym, czy SKA będzie uprawniona do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającą z wystawionej przez Spółkę faktury VAT dokumentującej transakcję wniesienia do SKA Nieruchomości
Uznanie za zorganizowaną część przedsiębiorstwa składników majątku (nieruchomości). Wyłączenie z opodatkowania oraz zwolnienie od podatku sprzedaży nieruchomości.
Uznanie za zorganizowaną część przedsiębiorstwa składników majątku (nieruchomości). Wyłączenie z opodatkowania oraz zwolnienie od podatku aportu nieruchomości.
Czy zbycie przez Wnioskodawcę na rzecz dzierżawcy zabudowanej działki nr 65/45 (poprzednio - 65/18), na której posadowione są budynki Stacji Dializ wybudowane przez dzierżawcę, korzystać będzie ze zwolnienia z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy o podatku od towarów i usług zważywszy, że Wnioskodawca nie korzystał z możliwości odliczenia od podatku należnego podatku
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy udziału w nieruchomości zabudowanej. Budynek wykorzystywany w działalności gospodarczej. Sprzedaż opodatkowana korzystająca ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Planowana czynność wniesienia aportem rzeczy ruchomych wchodzących w skład inwestycji do istniejącej spółki kapitałowej, spełniająca definicję dostawy towarów, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
W zakresie zastosowania zwolnienia z opodatkowania dla dostawy działki nr 198/3 wraz z posadowionym na niej ogrodzeniem w zamian za odszkodowanie.
W zakresie udokumentowania dostawy działki nr 198/2 w zamian za odszkodowanie, w tym stawki podatku VAT oraz podstawy opodatkowania.
Czy sprzedaż przedmiotowej nieruchomości, przy nabyciu której Spółka nie odliczyła podatku VAT naliczonego, korzystała ze zwolnienia z VAT w chwili jej sprzedaży w roku 2007?
Jaką stawką podatku należy opodatkować sprzedaż wyżej wymienionego autobusu? Czy zastosować zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług, czy też należy opodatkować stawką 23%?
W związku z powyższym, czy sprzedaż nieruchomości zabudowanych, jak i niezabudowanych korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług?