Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub prawo do obniżenia za następne okresy kwoty podatku należnego o nadwyżkę podatku naliczonego
1. W jaki sposób ustalić przychód ze zbycia przedsiębiorstwa Wnioskodawczyni, który Wnioskodawczyni osiągnie w przyszłości w wyniku zawarcia umowy sprzedaży swojego przedsiębiorstwa opisanego we wniosku? 2. W jaki sposób ustalić koszty uzyskania przychodu ze zbycia przedsiębiorstwa Wnioskodawczyni, które Wnioskodawczyni będzie mieć w przyszłości w wyniku zawarcia umowy sprzedaży swojego przedsiębiorstwa
W zakresie nieuznania zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania dostawy Nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Uznanie transakcji sprzedaży składników majątkowych przedsiębiorstwa w likwidacji za sprzedaż przedsiębiorstwa wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT.
Wartość firmy oraz środki pieniężne zgromadzone w gotówce i na rachunkach bankowych nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w związku z nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przedmiotu transakcji sprzedaży za ZCP, niepodlegania opodatkowaniem oraz prawa do obniżenia podatku VAT.
Uznanie zbywanych składników majątkowych materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo (Wariant 1 i 2) i wyłączenie tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy dla zbycia Nieruchomości wraz z innymi składnikami majątkowymi, zastosowanie zwolnienia z opodatkowania dla dostawy Nieruchomości oraz możliwość rezygnacji z tego zwolnienia i wyboru opodatkowania, prawo do obniżenia kwoty podatku VAT należnego.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 ust.1 ustawy transakcji sprzedaży całego gospodarstwa rolnego stanowiącego przedsiębiorstwo.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podlegania opodatkowaniu, zwolnienia od podatku sprzedazy nieruchomosci oraz możliwości rezygnacji z tego zwolnienia.
Uznanie transakcji sprzedaży/aportu działki jako przedsiębiorstwo lub ZCP.
Czy wobec powyższego stanu faktycznego koszty badania sprawozdań finansowych dokonywane przez biegłych rewidentów w przypadku gdy spółka nie ma ustawowego obowiązku poddawania ich badaniu a wynika ono przede wszystkim z faktu przynależności do grupy kapitałowej i związanych z tym dodatkowych obowiązków, są zaliczane do kosztów uzyskania przychodu ? Dotyczy to badania, które jest związane ze zwykłym
Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę B składników majątkowych uprzednio wniesionych aportem w postaci Przedsiębiorstwa, do kosztu uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka B będzie mogła zaliczyć wartość udziałów wydanych za te składniki majątkowe odpowiadająca de facto:a) w przypadku nieruchomości gruntowych, które nie zostały wprowadzone
Czy planowana sprzedaż przedsiębiorstwa (nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem biurowym) podlega opodatkowaniu na gruncie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym?