Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT przy sprzedaży lokali.
Skutki sprzedaży w kwietniu 2024 r. lokalu mieszkalnego wybudowanego na nieruchomości gruntowej zakupionej w 2017 r.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług dostawy lokalu na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Skutki podatkowe zakupu udziału w prawie własności nieruchomość przeznaczonej pod budowę budynku mieszkalnego.
Planowana sprzedaż Lokali Użytkowych oraz Garażu będzie podlegać faktycznemu opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług - do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT planowanej transakcji dostawy Lokalu.
Do opisanej transakcji sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu, prawa własności lokali wraz z odpowiednimi udziałami w prawie użytkowania wieczystego gruntu i własności budynku oraz prawa własności budowli znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem na własne cele mieszkaniowe przychodu z odpłatnego zbycia garażu na spłatę byłej żony z tytułu podziału majątku wspólnego dokonaną w zamian za udział w domu mieszkalnym.
Ulga mieszkaniowa - wydatkowanie przychodu na nabycie nieruchomości rolnej w celu wybudowania domu, garażu, budynków gospodarczych.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 i pkt 10a ustawy, sprzedaży lokalu użytkowego.
Skoro omawiana sprzedaż będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, to zgodnie z uregulowaniami wynikającymi z art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Ustalenie podstawy opodatkowania dla sprzedaży lokalu wraz z dodatkową opłatą.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży spółdzielczych własnościowych praw do lokali mieszkalnych.
Skutki podatkowych odpłatnego zbycia udziałów: w prawie użytkowania wieczystego gruntu oraz w lokalu mieszkalnym wyodrębnionym z budynku wybudowanego na tym gruncie, w prawie użytkowania wieczystego gruntu przekształconego w prawo własności oraz w lokalu mieszkalnym wyodrębnionym z budynku
brak rozpoznania przychodu oraz kosztu podatkowego w związku z otrzymaniem i dokonaniem wpłaty na poczet zabezpieczenia uprawnień do zrealizowania minimum Kwoty Gwarantowanej ze sprzedaży lokali
w zakresie zwolnienia od podatku VAT sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu (proporcjonalnie do udziału w zysku) części wartości rynkowej nieruchomości w związku ze sprzedażą poszczególnych lokali.
Czy różnica pomiędzy kwotą uzyskaną w przetargu, a wartością rynkową lokalu w rozumieniu art. 2 ust. 4 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, w tym wypadku 16.315,20 zł. (72.515,20 - 56.200 = 16.315,20) stanowi przychód Spółdzielni w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy pozostały przychód operacyjny powstały z przedawnionego zobowiązania z tytułu wkładu korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?