Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem na własne cele mieszkaniowe przychodu z odpłatnego zbycia garażu na spłatę byłej żony z tytułu podziału majątku wspólnego dokonaną w zamian za udział w domu mieszkalnym.
W zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia w ramach celów mieszkaniowych w przypadku odkupienia udziałów w nieruchomości należących do syna.
Skutki podatkowe otrzymania przez spadkobiercę spłaty w ramach działu spadku.
Planowane odpłatne zbycie udziałów w lokalu mieszkalnym, jakie zostały przez Wnioskodawczynię nabyte w drodze spadku po rodzicach nie będzie stanowić dla Niej źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z uwagi na upływ pięcioletniego terminu, liczonego od dnia nabycia nieruchomości przez spadkodawców. Natomiast planowane odpłatne zbycie
Zwolnienia od podatku uzyskanej spłaty pieniężnej otrzymanej z tytułu wyrównania udziałów związanych z różnicą wartości poszczególnych lokali w wyniku zniesienia współwłasności nieruchomości zabudowanej.
Spłata spadkobierców w związku z działem spadku jako koszt uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą nieruchomości.
Otrzymanie spłaty w wyniku zniesienia współwłasności a możliwość skorzystania ze zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 28.
Czy Bank, w przypadku braku spłat przez zleceniodawcę-dłużnika kwot wypłaconych tytułem gwarancji, będzie uprawniony do zaliczenia poniesionych z tego tytułu strat do kosztów uzyskania przychodów na zasadzie art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. c ustawy CIT, jeżeli udokumentuje nieściągalność takiej należności gwarancyjnej zgodnie z art. 16 ust. 2 ustawy CIT?
Czy w przypadku odpłatnego zbycia nieruchomości Wnioskodawczyni może uwzględnić jako elementy pomniejszające podstawę opodatkowania: - 2 ratę spłaty spadkobierców; - nakład w postaci doprowadzenia wodociągu do nieruchomości; - koszty pochówku i pomnika mamy; - różnicę między kwotą sprzedaży a kwotą wyznaczoną przez rzeczoznawcę, od której naliczone były spłaty spadkobierców; - koszt agencji nieruchomości
Zniesienie współwłasności nieruchomości oraz spółdzielczego własnościowego prawa do garażu polegającego na przyznaniu tej nieruchomości i prawa do garażu na wyłączną własność jednemu ze współwłaścicieli z jednoczesnym zobowiązaniem się przez tą osobę do spłaty na rzecz Wnioskodawcy, stanowi formę odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości i garażu, bowiem spłata ta stanowi wyrażoną w pieniądzu równowartość
1. Czy uzyskany przez Wnioskodawczynię przychód w związku z transakcją sprzedaży nieruchomości dokonaną dnia 29 czerwca 2015 r. jest przychodem, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i jako taki podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy spłata dokonana na rzecz byłego małżonka może w części proporcjonalnie przypadającej
Czy sprzedaż gruntu rolnego przed upływem 5 lat od jego nabycia podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych? Ponieważ Wnioskodawczyni zamierza dokonać sprzedaży całości nieruchomości rolnej 6,4366 ha, właścicielką drugiej połowy udziałów po siostrze Wnioskodawczyni jest od 2013 r., stroną kupującą jest rolnik, a grunty po sprzedaży nie utracą
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych strat z tytułu wypłaco-nych gwarancji i poręczeń
Czy do wydatków poniesionych na własne cele mieszkaniowe Wnioskodawca może zaliczyć planowane wydatki na remont mieszkania, zakup działki budowlanej lub częściową spłatę kredytu mieszkaniowego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów oraz możliwości zastosowania przepisów o cenach transferowych.
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży leasingowanej nieruchomości.
Czy Podatnik może uznać za koszt uzyskania przychodu kwotę wypłaconego bankowi poręczenia?
Czy nieściągalna wierzytelność przysługująca Podatnikowi z tytułu regresu wobec przedsiębiorcy może być uznana przez Podatnika za koszt uzyskania przychodu?