Podatek VAT w zakresie opodatkowania wkładu niepieniężnego do spółki, zastosowania zwolnienia oraz ustalenia podstawy opodatkowania.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług przeniesienia własności działek na podstawie decyzji o ich wywłaszczeniu.
Powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu z tytułu sprzedaży udziału w prawie użytkowania wieczystego gruntu wraz z rozpoczętą budową ze względu na brak upływu sześciu lat, o których mowa w art. 14 ust. 3 pkt 12 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży udziałów w działkach.
Opodatkowanie dostawy Nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem Nieruchomości.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych.
niepodlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług hali warsztatowej w związku z likwidacją spółki cywilnej
Nieodpłatne przekazanie na cele osobiste wspólnikom nieruchomości spółki cywilnej
Czy w opisanym powyżej stanie faktycznym dochody korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie w art. 21 ust. 1 pkt 71 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy zwolnienie to będzie obowiązywało w przypadku zarejestrowania działalności gospodarczej prowadzonej wraz z żoną w formie spółki cywilnej?
Czy w świetle opisanego zdarzenia przyszłego można wprowadzone do działalności gospodarczej grunty zakwalifikować jako towar handlowy i jaki będzie moment poniesienia kosztu?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów uzyskanych ze zbycia udziału w prawie wieczystego użytkowania nieruchomości oraz udziału w prawie własności znajdujących się na terenie tej nieruchomości budynków niemieszkalnych wykorzystywanych w działalności gospodarczej.
Jeżeli w istocie, jak wskazano we wniosku, najem nieruchomości nie będzie prowadzony w sposób zorganizowany i ciągły, a będzie to raczej najem sporadyczny i okazjonalny, bowiem w najbliższym czasie nieruchomość zostanie sprzedana, to przychody uzyskiwane z najmu tej nieruchomości będą mogły być zaliczane do źródła przychodów, jakim jest określony w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od
w zakresie skutków podatkowych związanych z przekazaniem wskazanej we wniosku nieruchomości na potrzeby osobiste oraz związanych z jej późniejszą sprzedażą.
Brak opodatkowania sprzedaży w drodze licytacji w postępowaniu egzekucyjnym (Km XXX/XX) prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz z posadowionymi na nim budynkami stanowiącymi odrębną własność.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w zdarzeniu przyszłym przedstawionym we wniosku, w przypadku odpłatnego zbycia (sprzedaży) wybudowanych Domów Mieszkalnych przez Spółkę Cywilną na Gruntach, kosztem uzyskania przychodu - przypadającym na Wnioskodawcę - będzie m.in. koszt nabycia Gruntów przez oboje małżonków (tj. przez Wnioskodawcę oraz Małżonkę Wnioskodawcy)?
W zakresie uznania wniesienia aportem do spółki cywilnej udziału w działkach, na których uzyskano pozwolenie na budowę zespołu budynków mieszkalnych, jako czynności niepodlegającej opodatkowaniu.
skutków podatkowych związanych ze sprzedażą wskazanego we wniosku budynku oraz skutków podatkowych wycofania budynku z działalności gospodarczej prowadzonej w formie spółki cywilnej na potrzeby osobiste Wnioskodawczyni.
obowiązek wykazania w spisie z natury sporządzanym w związku z likwidacją spółki cywilnej działki gruntu, wybudowanego na gruncie budynku i nakładów poniesionych na jego wybudowanie.
Czy w przypadku rozwiązania Spółki powstanie obowiązek podatkowy, o którym mowa w art. 14 ust. 1 pkt 1 w zakresie przedmiotowego budynku, a w konsekwencji także od prawa wieczystego użytkowania gruntu, na którym budynek jest posadowiony, czy wyłącznie obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego, o którym mowa w art. 91 ust. 2 ustawy od nakładów na ulepszenie budynku?