Wnioskodawca realizując zadania własne gminy, które zostaną mu powierzone uchwałą Rady Miasta i za które będzie otrzymywać środki finansowe tytułem rekompensaty będzie działał w charakterze podatnika podatku VAT, a wykonywane czynności spełniają definicję świadczenia usług, dlatego też podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
uznanie obowiązków wynikających z umowy wykonawczej polegających na udostępnianiu powierzonych szaletów publicznych, utrzymywaniu ich w należytym stanie i pobieraniu opłat od korzystających z nich za usługę opodatkowaną podatkiem od towarów i usług oraz uznanie za podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług rekompensaty przysługującej z tytułu świadczonych usług, a także stawka podatku VAT
Czy wypłacona kwota tytułem zwrotu kosztów usunięcia usterek faktycznie poniesionych przez kupującego i związanych z usunięciem wad zaistniałych w okresie rękojmi w sprzedanym lokalu stanowi przychód po stronie kupującego, a w konsekwencji, czy sprzedający słusznie wystawił informację PIT-8C?
Czy w świetle obowiązujących przepisów prawa podatkowego prawidłowym działaniem Wnioskodawczyni jest wykazywanie kwoty wypłaconego przez Gminę odszkodowania w zeznaniu rocznym PIT-36, jako przychodu z innych źródeł, z zastosowaniem stawki podatkowej wg. skali 18% i 32%, czy też przychód ten winien być wykazany z kwotami przychodu z najmu rozliczanego na zasadach ryczałtu w PIT-28 wg. stawki 8,5%, z
w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania rekompensaty wypłaconej w związku z rozwiązaniem umowy o pracę
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania wykonywanych przez Wnioskodawcę czynności związanych z utrzymaniem porządku i czystości gminnych dróg i ulic
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług na rzecz Gminy, za które Wnioskodawca otrzymuje rekompensatę.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług cmentarnych wskazanych w pkt 19 opisu sprawy, świadczonych w imieniu i na rzecz Gminy Miejskiej, możliwości wystawiania faktur przez Wnioskodawcę, dokumentujących pobór ww. opłat, które w całości stanowią dochód Gminy, a także wskazania podmiotu zobowiązanego do wykazywania w rejestrze sprzedaży i w deklaracji VAT-7 obrotu oraz podatku należnego
braku opodatkowania otrzymanej rekompensaty z tytułu świadczonych usług
Opodatkowanie odszkodowania za zniszczone uprawy i rekultywację gruntów w wyniku prowadzenia robót budowlanych na gruntach wchodzących w skład gospodarstwa rolnego.
Opodatkowanie odszkodowania otrzymanego za poniesione straty w związku ze zniszczeniem plonów obsianych na dzierżawionym gruncie przejętym przez GDDKiA na podstawie ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych.
opodatkowania opłaty umownej (kary) uiszczanej przez odbiorcę gazu w związku z zastosowaniem klauzuli take or pay
Możliwość używania jednej kasy rejestrującej dla ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego z tytułu usług świadczonych w dwóch punktach.
dokumentowanie otrzymanej przez Wnioskodawcę rekompensaty oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupami związanymi ze świadczeniem usług
Czy środki finansowe, które wpłyną do Spółki w zamian za objęcie nowych akcji w kapitale zakładowym Spółki będą wyłączone z przychodów podatkowych na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy otrzymywana rekompensata z tytułu pokrycia poniesionych kosztów w związku ze świadczeniem usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy oraz na terenie gmin ościennych stanowi przychód na gruncie podatku dochodowego w dacie otrzymania rekompensaty i czy wielkość rekompensaty powinna być jednocześnie wyłączona z kosztów uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr
Opodatkowanie rekompensaty stanowiącej udział Związku Gmin w kosztach utrzymania kursów i połączeń komunikacyjnych;- Opodatkowanie rekompensaty stanowiącej refundację kosztów stosowania uprawnień do ulgowych przejazdów stanowionych przez Związek Gmin.
Czy całą wartość rekompensaty może opodatkować Wnioskodawca, natomiast współdzierżawca byłby zwolniony z rozliczania tej rekompensaty w swoim rozliczeniu rocznym z racji zrzeczenia się rekompensaty, której faktycznie nie otrzymał?
Czy Wnioskodawczyni wraz z mężem będzie zobowiązana do zapłacenia podatku dochodowego od osób fizycznych od kwoty uzyskanej w zamian za ustanowienie służebności przesyłu?
Czy Wnioskodawca wraz z żoną będzie zobowiązany do zapłacenia podatku dochodowego od osób fizycznych od kwoty uzyskanej w zamian za ustanowienie służebności przesyłu?
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłacenia podatku dochodowego od osób fizycznych od kwoty uzyskanej w zamian za ustanowienie służebności przesyłu?