Skutki podatkowe umorzenia części zadłużenia z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Kwestia zwolnienia lub braku zwolnienia z podatku VAT refaktury mediów w lokalach mieszkalnych w budynkach wspólnoty mieszkaniowej i lokalach użytkowych, opodatkowania opłaty za najem pomieszczeń dodatkowych oraz opodatkowania opłaty eksploatacyjnej kalkulowanej w czynsz za najem.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Stawka podatku VAT dla transakcji sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z prawem do wyłącznego korzystania z komórki lokatorskiej i/lub miejsca postojowego.
Stawka podatku VAT dla transakcji sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z prawem do wyłącznego korzystania z komórki lokatorskiej i/lub miejsca postojowego.
Stawka VAT dla dostawy garażu, stanowiącego wraz z lokalem mieszkalnym przedmiot jednej transakcji.
Stawka podatku VAT dla dostawy miejsca parkingowego lub komórki lokatorskiej, dla których prowadzone są odrębne Księgi wieczyste.
W zakresie stawki podatku VAT na dostawę garaży sprzedawanych wraz z mieszkaniem lub samodzielnie oraz korekty wystawionych faktur.
Czy dochód Spółdzielni w części dotyczącej odsetek uzyskanych za opóźnienia w płatnościach od najmu pomieszczeń piwnicznych, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, jest zwolniony na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy dochód Spółdzielni uzyskany z eksploatacji garaży użytkowanych bez względu na tytuł prawny przez osoby, które zamieszkują w zasobach Spółdzielni jest zwolniony na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Stawka podatku dla transakcji sprzedaży lokalu mieszkalnego z udziałem w nieruchomości wspólnej, wraz z jednoczesnym ustanowieniem prawa do korzystania z miejsc postojowych w budynku garażowym
Stawka podatku mająca zastosowanie do transakcji dostawy lokalu mieszkalnego wraz z garażem.
W zakresie stawki podatku dla sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z balkonem, przynależnym pomieszczeniem gospodarczym w piwnicy, prawem do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego w garażu oraz udziałem w prawie własności gruntu i częściach wspólnych budynku
W zakresie opodatkowania dostawy lokalu mieszkalnego z balkonem wraz z przynależnym pomieszczeniem gospodarczym w piwnicy, prawem do korzystania z miejsca postojowego oraz udziałem w gruncie przynależnym do budynku i częściach wspólnych budynku.
Czy przy sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z pomieszczeniami przynależnymi: garażem i piwnicą Spółka powinna zastosować stawkę 8%?
Sprzedaż lokalu mieszkalnego opodatkowana będzie stawką 7%, a sprzedaż miejsca postojowego w garażu podziemnym stawką 22%.
Czy zastosowanie 7% jednolitej stawki podatku od towarów i usług jest odpowiednie do przedstawionej we wniosku sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z koniecznym udziałem w opisanych powyżej częściach wspólnych całej nieruchomości oraz udziałem w działce, na której posadowione są miejsca parkingowe?
Czy zastosowanie 7% jednolitej stawki podatku od towarów i usług, jest odpowiednie do przedstawionej we wniosku sprzedaży odrębnej własności lokalu mieszkalnego wraz z koniecznym udziałem, który to udział będzie obejmował udział w częściach wspólnych obu budynków balkonach, tarasach, garażu podziemnym, jak również w urządzeniach zainstalowanych na tych częściach wspólnych brama garażową, plac zabaw