Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z ponoszeniem wydatków związanych z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Prawo do zwrotu podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych w projekcie.
Opodatkowanie odpłatnych usług w zakresie dostarczania wody na rzecz Odbiorców zewnętrznych oraz prawo do pełnego odliczenia VAT naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z infrastrukturą wodociągową wykorzystywanej w związku ze świadczeniem odpłatnych usług dostarczania wody do Odbiorców zewnętrznych i nie wykorzystywanej w związku z doprowadzaniem wody do Odbiorców wewnętrznych.
Stawka podatku dla dostaw na terenie kraju towarów wymienionych poz. 129-134 załącznika nr 3 ustawy, zakupionych przez gminę z przeznaczeniem dla ochotniczej straży pożarnej
Stawka podatku dla dostaw na terenie kraju towarów wymienionych w poz. 129-134 załącznika nr 3 do ustawy, zakupionych przez Gminę z przeznaczeniem dla jednostki ochotniczej straży pożarnej.
Zastosowanie właściwej stawki podatku dla dostawy sprzętu przeciwpożarowego dla jednostek ochotniczej straży pożarnej za pośrednictwem urzędu gminy.
Czy zastosowana stawka podatku VAT 7% przy sprzedaży towaru wymienionego w zdarzeniu faktycznym jest prawidłowa, jeżeli nabywcą jest jednostka samorządu terytorialnego a dostawa następuje dla jednostki ochrony przeciwpożarowej na cele ochrony przeciwpożarowej?
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy dostawie samochodów specjalnych pożarniczych dla własnych jednostek ochrony przeciwpożarowej?
stawka podatku VAT na dostawę samochodu pożarniczego oraz wyposażenia tego samochodu
Czy w zakresie realizowanego projektu pn. ... w odniesieniu do zakupu samochodu, gdzie to Gmina jest beneficjentem, nabywcą i płatnikiem na rzecz dostawcy, powinna przyjąć 7% czy 22% stawkę podatku VAT do ceny samochodu?
Jaka stawka podatku VAT powinna być zastosowana dla dostawy trzech samochodów ratowniczo-gaśniczych finansowanych zgodnie z obowiązkiem ustawowym przez Gminę (art. 7 ust. 14 ustawy o samorządzie gminnym w związku z art. 32 ust. 2 ustawy o ochronie przeciwpożarowej) dla ochotniczych jednostek ochrony przeciwpożarowej?
Stawka VAT jaką powinna zastosować Gmina przy zakupie samochodów ratowniczo gaśniczych dla OSP z przeznaczeniem na cele ochrony przeciwpożarowej.
1. Jak stawka VAT powinna być zastosowana do dokonanej sprzedaży samochodu ratowniczo-gaśniczego na rzecz Gminy, która jest płatnikiem, jeśli faktycznym odbiorcą sprzętu będzie jednostka OSP? 2. Czy jest to stawka 7%, czy 22%?
Zastosowanie właściwej stawki podatku dla dostawy towarów dla ochrony przeciwpożarowej oraz opodatkowania i udokumentowania nieodpłatnego przekazania sprzętu przeciwpożarowego dla jednostek ochotniczej straży pożarnej.
Jeżeli nabywcą specjalistycznego samochodu pożarniczego będzie Gmina, zastosowanie znajdzie stawka podatku 22% bez względu na cel zakupu.
Zastosowanie 7% stawki podatku VAT przy dostawie dla Urzędu Gminy samochodu pożarniczego.
Strona nie wykorzysta projektu Poprawa systemu bezpieczeństwa ekologicznego na terenie powiatu do wykonywania czynności opodatkowanych. Mając na uwadze powyższe należy stwierdzić, że Gmina nie ma możliwości odliczenia naliczonego podatku VAT przy wykonywaniu opisanego projektu.
Czy przy zakupie przez gminę towarów na cele ochrony przeciwpożarowej i przekazanych dla ochotniczych straży pożarnych działających na terenie gminy powinna być zastosowana 7% stawka podatku od towarów i usług?.