Moment powstania obowiązku podatkowego i obowiązek wystawienia faktury w związku z bezumownym korzystaniem z przedmiotu dzierżawy.
Uwzględnianie wartości dotacji przedmiotowych na realizację zadań w zakresie porządkowania dróg i terenów gminnych oraz pielęgnacji gminnych terenów zielonych, w mianowniku prewspółczynnika samorządowego zakładu budżetowego; brak uwzględniania wartości dotacji celowych na finansowanie kosztów realizowanych inwestycji w zakresie budowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnych lub na zakup środka trwałego,
Stwierdzenie, czy czynności obciążania byłych najemców/dzierżawców opłatą za bezumowne korzystanie z nieruchomości podlegają opodatkowaniu VAT.
Podleganie opodatkowaniu i brak zwolnienia z VAT bezumownego korzystania przez Centrum z majątku Inwestycji.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w związku z otrzymaniem wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z gruntu.
Wynagrodzenie wypłacone Gminie za bezumowne korzystanie z nieruchomości będzie stanowiło wynagrodzenie za świadczoną usługę, podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że opłata odszkodowawcza za bezumowne pobieranie paliwa gazowego będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 Ustawy CIT, potrącalny w dacie poniesienia opłaty, tj. w listopadzie 2022?
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu bezumownego korzystania z nieruchomości, powstania obowiązku podatkowego z tytułu bezumownego korzystania z nieruchomości oraz obowiązku wystawienia faktury.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku stosowania prewspółczynnika wynikającego z uregulowań art. 86 ust. 2a ustawy o VAT od zakupów związanych z komunikacją miejską, w związku ze sprzedażą biletów na rzecz jednostek organizacyjnych Gminy; prawa do obniżenia podatku należnego o całą kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur zakupu związanych z komunikacją miejską w związku z przyznaniem
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania bezumownego korzystania z nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz stawki podatku dla ww. czynności.
Czy Gmina prawidłowo zakwalifikowała bezumowne korzystanie z terenu jako odpłatne świadczenie usług na terenie kraju opodatkowane 23% stawką VAT- w rozumieniu art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT?Czy naliczona opłata - nazwana karą czy też odszkodowaniem, w wysokości 200% czynszu dzierżawnego prawidłowo została uznana również jako odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju opodatkowane 23% stawką podatku
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży gruntu.
Czy otrzymane odszkodowanie w wysokości 280.000 zł stanowi odpłatne świadczenie usług w świetle przepisów art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług? Jeśli tak, to czy należy je opodatkować stawką podstawową?
Bezumowne korzystanie z nieruchomości Gminy: - gmina zgadza się na bezumowne korzystanie z nieruchomości po wygaśnięciu umowy dzierżawy - gmina nie zgadza się na bezumowne korzystanie z nieruchomości po wygaśnięciu umowy dzierżawy - kwota wypłacana za okres od faktycznego zajęcia nieruchomości do momentu ujawnienia tego faktu przez gminę.
Bezumowne korzystanie z nieruchomości Gminy: - gmina zgadza się na bezumowne korzystanie z nieruchomości po wygaśnięciu umowy dzierżawy - gmina nie zgadza się na bezumowne korzystanie z nieruchomości po wygaśnięciu umowy dzierżawy - kwota wypłacana za okres od faktycznego zajęcia nieruchomości do momentu ujawnienia tego faktu przez gminę.
Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z wyodrębnionym na zasadzie podziału quad usum prawem do korzystania z konkretnego miejsca parkingowego znajdującego się w części naziemnej stanowiącej nieruchomość wspólną, do całej transakcji sprzedaży ma zastosowanie stawka podatku VAT 7%?
Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, w ramach której znajduje się wielostanowiskowe pomieszczenie garażowe i bez dodatkowo wyodrębnionej opłaty (w cenie lokalu), w którym ustanawiane jest prawo do korzystania z miejsc postojowych w pomieszczeniu garażowym, na zasadzie podziału do użytkowania (ruad usum), do całej transakcji sprzedaży ma zastosowanie
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wykorzystania nieruchomości Gminy bez tytułu prawnego, od momentu jego faktycznego zajęcia (z uwzględnieniem okresu przedawnienia) do momentu dowiedzenia się o tym fakcie przez Gminę w sytuacji, gdy Gmina zmierza do odzyskania zajętej nieruchomości oraz w zakresie opodatkowania czynności wykorzystania nieruchomości Gminy bez tytułu prawnego
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wykorzystania nieruchomości Gminy bez zawierania pisemnej umowy cywilnoprawnej.
podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku przy dostawie lokalu mieszkalnego wraz z prawem do korzystania z miejsca postojowego w pomieszczeniu garażowym ustanowionym na zasadzie podziału do użytkowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku przy dostawie lokalu mieszkalnego wraz z prawem do korzystania z miejsca parkingowego w części naziemnej wyodrębnionym na zasadzie podziału do użytkowania.