Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości zabudowanej w ramach rozliczenia zaległego zysku.
Czy dochód z tytułu zbycia udziałów w Spółce Zależnej (które pośrednio będzie skutkować również przeniesieniem udziałów w Pozostałych Spółach Zależnych) na rzecz Inwestora nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?
W sytuacji gdy do zamiany stosuje się odpowiednio przepisy o sprzedaży, należy uznać, że przychód uzyskany z zamiany gruntów wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, które w związku z tą zamianą nie utraciły charakteru rolnego, są zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych.
1. Czy czynności napraw gwarancyjnych wykonywane przez Dealerów podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? 2. Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach otrzymywanych od Dealerów, a wystawionych tytułem napraw gwarancyjnych?
czy poręczenie pożyczki bankowej przez podmiot powiązany stanowi dla Wnioskodawcy nieodpłatne świadczenie w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
czy poręczenie kredytu przez udziałowca Spółki stanowi dla Spółki nieodpłatne świadczenie w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Przychód uzyskany przez Wnioskodawczynię w wyniku zamiany działki rolnej będzie podlegać opodatkowaniu 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym, stosowanie do treści art. 30e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2009 r.
W stosunku do przychodów uzyskanych ze sprzedaży udziałów w nieruchomości nabytych w 2011 r. w spadku po zmarłym bracie, wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, w sytuacji, gdy grunty te na skutek sprzedaży nie utraciły charakteru rolnego zastosowanie będzie miało zwolnienie, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a wobec tego Wnioskodawczyni nie jest
Wątpliwości Zainteresowanej w przedmiotowej sprawie dotyczą tego, czy obowiązek podatkowy dotyczy wyłącznie tego podatnika, który otrzymał faktycznie zapłatę (czyli współwłaściciela), czy też dotyczy także Wnioskodawczyni w ½ części mimo, że nie otrzymała ona na swoje konto żadnej zapłaty od kupującego.
Czy przeniesienie praw własności gruntu na podstawie art. 231 Kodeksu cywilnego nie podlega zgłoszeniu i opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Jeżeli zatem przedmiotem aportu do nowo powołanej Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będzie istotnie przedsiębiorstwo Spółki kapitałowej lub jego zorganizowana część w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego w zamian za jej udziały, to czynność opisana we wniosku będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie powołanego wyżej art. 2 pkt 6 lit. c) tiret pierwsze
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności przekazania w formie darowizny gospodarstwa rolnego
W zaistniałej sytuacji doszło do przekazania aportem istniejącego w dniu przekazania tj. 3 marca 2009 r. przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego do spółki prawa handlowego. W związku z powyższym w przypadku tym znajdzie zastosowanie art. 6 pkt 1 ustawy i czynność ta nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy poręczenie pożyczki bankowej przez podmiot powiązany, zrodzi po stronie Spółki obowiązek rozpoznania przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jeżeli poręczenie zostanie udzielone bez wynagrodzenia?
Czy w przypadku sprzedaży zakupionych w maju 2008 r. silosów wystąpi obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Prawidłowość "zafakturowania" wartości nieruchomości, będącej przedmiotem zamiany.
Czy dochód ze sprzedaży nieruchomości, w skład której wchodził grunt w wieczystym użytkowaniu, budynki mieszkalne, budynek gospodarczy i garaże, jest wolny od podatku na podstawie art. 17 ust, 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, jako dochód z tytułu sprzedaży całości lub części nieruchomości wchodzącej w skład gospodarstwa rolnego?
Czy zamiana nieruchomosci i dostawa nieruchomości odbywająca się w oparciu o regulacje ustawy o gospodarce nieruchomościami podlega regulacji ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r.?