Wydanie interpretacji indywidualnej dot. podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wystawienia wyłącznie jednego paragonu/faktury w ostatnim dniu przyjętego okresu rozliczeniowego.
Podatek od towarów i usług dotyczącej prawa do zastosowania zwolnienia sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.
Brak możliwości zastąpienia dotychczasowych (tradycyjnych) 6 kas fiskalnych zainstalowanych w oddziałach Wnioskodawcy jedną kasą on-line, zlokalizowaną w jednym z oddziałów przeznaczoną do obsługi całej sprzedaży Wnioskodawcy tj. zarówno tej gotówkowej, która stanowi jej niewielki odsetek jak i realizowanej w internecie.
Prawo do zwolnienia z obowiązku ewidencji na kasie rejestrującej usług wstępu na lodowisko i wypożyczania łyżew świadczonych za pośrednictwem Państwa Zakładu na podstawie § 3 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.
Rozliczenia podatkowe w ramach Grupy VAT (możliwość utworzenia grupy, zasady stosowania kas rejestrujących).
Rozliczenia podatkowe w ramach Grupy VAT (możliwość utworzenia grupy, zasady stosowania kas rejestrujących).
Opodatkowanie wpłat otrzymanych od Mieszkańców. Zwolnienie z obowiązku dokumentowania fakturami bądź ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej otrzymanych wpłat. Zaliczenie do podstawy opodatkowania otrzymanej dotacji i jej opodatkowanie. Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 15 ustawy otrzymywanych przez Spółkę od uczestników płatności internetowych za udział w Loterii i brak obowiązku dokumentowania za pomocą kasy rejestrującej płatności internetowych uiszczonych przez uczestników na rzecz Spółki za udział w loterii
Obowiązek ewidencji wskazanych we wniosku czynności na kasie rejestrującej.
Ewidencjonowanie przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży obiadów w stołówce szkolnej realizowanej na rzecz osób niepełnosprawnych.
Brak obowiązku ewidencjonowania wpłat za usługi sprzedaży wody PKWiU 36 i wywozu nieczystości płynnych PKWiU 37 na kasie rejestrującej.
Obowiązek ewidencjonowania na kasie on-line działalności związanej z prowadzeniem baru, w którym serwowane są napoje oraz słone przekąski typu paluszki, orzeszki.
Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 lipca do 3 sierpnia 2022 r.
Zmiany podatkowe, które miały wejść w życie 1 lipca 2021 r. lub 1 stycznia 2023 r., a których termin wejścia w życie został przesunięty
Ustawa o automatyzacji wprowadza formalne podstawy do zastąpienia portalu podatkowego platformą PUESC i E-Urząd Skarbowy, ale nie tylko. Nowelizacja przesuwa też termin wejścia w życie przepisów o grupach VAT, przesuwa termin obowiązkowej integracji kas rejestrujących z terminalami płatniczymi i wprowadza nowe obowiązki sprawozdawcze dla agentów rozliczeniowych.
Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w kwestii braku obowiązku zastosowania kasy rejestrującej on-line w przyczepie typu food truck.
Tradycyjną formą zapłaty za dokonywane transakcje jest zapłata w gotówce, tj. za pomocą banknotów lub monet. Transakcje opłacane w gotówce generują u przedsiębiorców tzw. obrót gotówkowy. Wszelkie inne sposoby zapłaty generują u przedsiębiorców tzw. obrót bezgotówkowy. Najczęściej obrót bezgotówkowy jest aktywowany poprzez opłacanie transakcji przelewem albo z wykorzystaniem karty płatniczej lub płatności
Obowiązek ewidencjonowania na kasie on-line działalności związanej z prowadzeniem baru, w którym serwowane są napoje.
Wydanie interpretacji w zakresie opodatkowania zaliczek wpłaconych przez Mieszkańców, dotacji, prawa do odliczenia, obowiązku dokumentowania wpłat za pomocą kas lub faktur, prawa do odliczenia przy budynkach użyteczności publicznej.
Uznanie wpłat związanych z dostawą i montażem Instalacji za zaliczki na poczet wynagrodzenia za świadczone przez Gminę usługi i opodatkowania tych wpłat w momencie ich otrzymania, - Włączenie do podstawy opodatkowania z tytułu realizacji dostawy i montażu Instalacji na rzecz Mieszkańców kwoty Dotacji UE oraz Dopłaty ze środków własnych Gminy, Prawo do pełnego obniżenia podatku należnego o podatek
opodatkowanie podatkiem VAT wynagrodzenia otrzymanego od Mieszkańców opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanego dofinansowania moment powstania obowiązku podatkowego ustalenie podstawy opodatkowania prawo do skorygowania podstawy opodatkowania i podatku należnego w związku ze zwrotem Mieszkańcowi części wpłaconego wynagrodzenia zastosowanie zwolnienia z ewidencji przy użyciu kasy rejestrującej wpłat Mieszkańców
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wpłat mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach wymiany kotłów grzewczych, stawka podatku dla wpłat mieszkańców w związku ze świadczeniem usług wymiany kotłów grzewczych, braku obowiązku dokumentowania fakturami otrzymanych od mieszkańców wpłat, brak obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej otrzymanych od mieszkańców wpłat, prawo do obniżenia