Zakup przedmiotów wirtualnych (atrybutów postaci internetowych w grach sieciowych) od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
Przychody za umożliwienie pobrania gry przez Internet i korzystania z gry, otrzymywane z Portalu, mogą być opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu.
Uznanie sprzedaży walut wirtualnych za świadczenie usług zwolnionych od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy, w przypadku, jeżeli miejscem świadczenia, a zarazem opodatkowania tej usługi będzie terytorium Polski, oraz uznanie sprzedaży walut wirtualnych za świadczenie usług zwolnionych od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy, w przypadku, gdy miejsce świadczenia, a zarazem opodatkowania
W zakresie skutków podatkowych otrzymania wpłat od Użytkowników/Wspierających za pośrednictwem Serwisów.
Stawka ryczałtu - usługi związanych z wydawaniem gier komputerowych udostępnianych do pobrania z internetu.
Możliwości rozliczenia sprzedaży nabytych wirtualnie przedmiotów w grach komputerowych w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 3%.
Opodatkowanie usług polegających na organizacji internetowych gier losowych w postaci wirtualnego kasyna oraz kasyna "na żywo".
Skutki podatkowe przedawnienia zobowiązania z tytułu zaciągniętej pożyczki.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem
Koszty uzyskania przychodów odsetki od kredytu, wydatki eksploatacyjne i na wyposażenie biura z wydzielonej części budynku mieszkalnego na prowadzenie działalności.
Czy zamiana jednej kryptowaluty na drugą będzie opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 2).
Brak powstania przychodu w związku z zamianą waluty tradycyjnej na kryptowalutę.
W zakresie opodatkowania usług polegających na organizacji internetowych gier losowych.
ustalenie stawki ryczałtu dla świadczonych usług dotyczących sprzedaży wirtualnej waluty oraz upominków w grze
w zakresie sposobu ustalenia przychodu z tyt. usług pośrednictwa w zawieraniu zakładów przez Internet
w zakresie możliwości opodatkowania 3% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży wirtualnej waluty i wirtualnych przedmiotów wykorzystywanych w grach oraz sposobu udokumentowania transakcji dot. nabycia ww. wirtualnych przedmiotów wykorzystywanych w grach
Jak w opisanym stanie faktycznym rozliczać podatek dochodowy od osób fizycznych od wynagrodzenia otrzymywanego od X z tytułu opisanych wyżej działań polegających na sprzedaży miejsca lub czasu w grze przeznaczonej na platformy mobilne na cele reklamowe ?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnych kwot podatku VAT naliczonego od wydatków jednostkowych poniesionych na stacje klienckie z instalacją 199 stacji klienckich wykorzystywanych przez Beneficjentów.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczenia usług telekomunikacyjnych na rzecz Beneficjentów mieszkańców gminy.
Czy przy zakupie wirtualnych przedmiotów od osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej zachodzi konieczność opłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych w stawce 1% czy 2% (przy wartości jednej transakcji powyżej 1000 zł)?
Czy w opisanym stanie faktycznym momentem powstania przychodu z tytułu otrzymanych tantiem przez Spółkę (powstania obowiązku podatkowego) w podatku dochodowym od osób prawnych jest data wystawienia faktury VAT? (dotyczy zaistniałego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego)
Czy dochody Spółdzielni uzyskane z opłat abonamentowych z tytułu odbioru i przesyłu sygnału telewizji kablowej i internetu za pomocą urządzeń sieci, które stanowią część budynków, lokali i budowli zaliczonych do spółdzielczych zasobów mieszkaniowych, korzystają ze zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w części przeznaczonej na cele związane z utrzymaniem tych