Wnioskodawca będzie uprawniony do dokonania tzw. zbiorczej korekty, tj. jedną fakturą korygującą Wnioskodawca będzie mógł skorygować cenę wynikającą z większej ilości faktur („pierwotnych”) dokumentujących transakcje sprzedaży gazu LPG zawarte z danym odbiorcą w danym okresie. Faktura powinna zawierać, oprócz elementów określonych w art. 106j ust. 2 ustawy, dodatkowo wskazanie okresu, do którego odnosi
Uprawnienie do wystawienia zbiorczej faktury korygującej oraz obowiązek wskazywania precyzyjnych kwot stanowiących podstawę obniżenia do poszczególnych faktur „pierwotnych”.
Naliczenie podatku należnego za dany miesiąc na podstawie wydruku miesięcznego z parkometru w ostatnim dniu miesiąca z datą dostawy równą dacie dokonania ostatniej transakcji w danym miesiącu oraz prawo do częściowego odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących budowę Rynku.
Podatnik, który uregulował gotówką wydatki wynikające ze zbiorczej faktury dokumentującej kilka transakcji, może je w całości zaliczyć do kosztów, nawet jeżeli wartość faktury przekracza 15 000 zł. Potwierdził to Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
83464 (informacja starego stanu prawnego) Czy istnieje obowiązek ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących z tytułu pobieranych opłat za dzierżawę gruntu, wieczyste użytkowanie i dostawę nieruchomości? PP/443/1/14/5/05, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego