Interpretacje

Interpretacja
08.10.2024 Podatki

Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od ponoszonych Wydatków bieżących przy zastosowaniu preproporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT w związku z § 3 ust. 2 rozporządzenia oraz proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT.

Interpretacja
01.10.2024 Podatki

Częściowe prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

Interpretacja
18.09.2024 Podatki

Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne

Interpretacja
09.09.2024 Podatki

Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację inwestycji.

Interpretacja
04.07.2024 Podatki

Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

Interpretacja
28.05.2024 Podatki

Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu pn. „(…)”.

Interpretacja
20.05.2024 Podatki

Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

Interpretacja
26.02.2024 Podatki

Częściowe odliczenie podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

Interpretacja
04.01.2024 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją Projektu przy zastosowaniu proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2 ustawy skalkulowanej dla Urzędu Gminy oraz współczynnika wynikającego z art. 90 ust. 3 ustawy.

Interpretacja
20.10.2023 Podatki

Prawo do odliczenia podatku VAT przy wykonywaniu czynności opodatkowanych i zwolnionych z opodatkowania podatkiem VAT.

Interpretacja
23.06.2023 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do częściowego odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z realizacją Zadania.

Interpretacja
22.06.2022 Podatki

Spółka, po zarejestrowaniu się jako czynny podatnik podatku VAT, nie będzie miała prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury VAT dokumentującej wniesienie do Spółki gruntów w postaci aportu, na których zostaną wybudowane budynki mieszkalne przeznaczone do wynajmu długoterminowego (czynności korzystającej ze zwolnienia od podatku VAT)

Interpretacja
04.03.2022 Podatki

Dokonanie aportu niepieniężnego, tj. wniesienie do Spółki majątku w postaci sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacyjnej, tłoczni i przepompowni ścieków będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, jednak czynność ta będzie korzystała ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.

Interpretacja
08.06.2021 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu „(…)”.

Interpretacja
29.05.2019 Podatki

Czy w sytuacji, w której Spółka podwyższy kapitał zakładowy ze środków zgromadzonych na kapitale rezerwowym utworzonym z zysku Spółki to w dalszym ciągu będzie ona mogła korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do dochodu z gospodarki mieszkaniowej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Interpretacja
29.05.2019 Podatki

Czy w przypadku przeznaczenia całego zysku bilansowego za dany rok obrotowy na kapitał zapasowy lub rezerwowy albo inny fundusz celowy, Spółka w dalszym ciągu będzie mogła korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do dochodu z gospodarki mieszkaniowej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

Interpretacja
30.11.2016 Podatki

Proporcja jaką należy stosować przy dokonywaniu korekty nieodliczonej kwoty podatku naliczonego, określenia okresu rozliczeniowego, za który należy dokonać korekty deklaracji oraz obowiązek uwzględniania obrotu z tytułu czynności dotyczących nieruchomości stanowiących mienie komunalne w kalkulacji proporcji sprzedaży.

Interpretacja
07.09.2016 Podatki

Czy z tytułu wykorzystania wydatków mieszanych ponoszonych do końca 2015 r., tj. zarówno towarów jak i usług, w pewnej części także do zdarzeń (C-D), Gmina jest zobowiązana do naliczania podatku należnego?

Interpretacja
07.09.2016 Podatki

W odniesieniu do wydatków mieszanych ponoszonych do końca 2015 r., tj. zarówno towarów jak i usług, Gmina ma prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w oparciu o proporcję sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT. Występujące po stronie Gminy zdarzenia (C-D) Gmina powinna traktować jako pozostające poza zakresem ustawy o VAT i tym samym nie powinna ich uwzględniać w kalkulacji

Interpretacja
24.08.2016 Podatki

Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie proporcji jaką należy stosować przy dokonywaniu korekty nieodliczonej kwoty podatku naliczonego, określenia okresu rozliczeniowego, za który należy dokonać korekty deklaracji oraz obowiązku uwzględniania obrotu z tytułu czynności dotyczących nieruchomości stanowiących mienie komunalne w kalkulacji proporcji sprzedaży

Interpretacja
24.08.2016 Podatki

Interpretacja dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku naliczenia podatku należnego z tytułu wykorzystywania wydatków mieszanych do zdarzeń pozostających poza ustawą, prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego dotyczącego wydatków mieszanych w oparciu o proporcję sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy oraz nieuwzględniania zdarzeń spoza zakresu VAT w kalkulacji