Określenie od którego z wskazanych terminów (nabycie gruntu lub wybudowanie budynku) należy liczy 5 lat oraz skutki podatkowe sprzedaży tej nieruchomości.
Określenie od którego z wskazanych terminów (nabycie gruntu lub wybudowanie budynku) należy liczy 5 lat oraz skutki podatkowe sprzedaży tej nieruchomości
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości.
Zakup i sprzedaż wielu nieruchomości spowodowanych zmianą miejsca pracy i zamieszkania.
Skutki podatkowe nabycia działki zabudowanej budynkiem mieszkalnym, budynkiem gospodarczym i garażem.
W zakresie uznania sprzedaży domu jednorodzinnego za odpłatną dostawę towarów opodatkowaną podatkiem VAT.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur za zakup i wykończenie do stanu deweoperskiego: budynku mieszkalnego w tym infrastruktury towarzyszącej i garażu.
Czy może Pani odliczyć od podstawy obliczenia podatku ustalonej zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym osób fizycznych ulgę termomodernizacyjną (art. 26h ust. 1 wskazanej ustawy na termomodernizację budynku mieszkalnego wchodzącego w skład majątku wspólnego Pani i męża, w wysokości pełnych wydatków na termomodernizację poniesionych w danym roku podatkowym z Państwa
Odpłatne zbycie działki i wybudowanego na niej budynku jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej, po dokonaniu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego we własność.
Czy planowany zakup gruntu pod budowę domu jednorodzinnego będzie zwalniał z podatku dochodowego od sprzedaży mieszkania na zasadzie tzw. ulgi mieszkaniowej? Czy do uznania zakupu gruntu za spełnienie warunku do zastosowania ulgi mieszkaniowej wystarczy sam zakup gruntu w okresie 3 lat określonym w ustawie, czy też w tym okresie konieczne jest wybudowanie na tym gruncie domu? Czy też, analogicznie,
Zastosowanie 8% stawki podatku VAT dla kompleksowej usługi budowlanej PKWiU 43.12.12.0 oraz PKWiU 43.99.40.0.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziałów w nieruchomości nabytych w wyniku dziedziczenia, w związku z odpłatnym zniesieniem współwłasności, w drodze darowizny, oraz zamiany.
Stawka podatku VAT 8% dla dostawy budynku jednorodzinnego wraz z gruntem.
Opodatkowanie sprzedaży działki zabudowanej budynkiem mieszkalnym w stanie surowym otwartym.
Zwolnienie przedmiotowe - własne cele mieszkaniowe zakup lokalu mieszkalnego i gruntu pod budowę budynku mieszkalnego.
Brak jest przesłanek wskazujących na to, aby upadły działał w charakterze handlowca w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku od towarów i usług w odniesieniu do sprzedaży przedmiotowej nieruchomości zabudowanej domem jednorodzinnym i stanowiącej majątek prywatny. W konsekwencji, sprzedaż wymienionej we wniosku nieruchomości, dokonywana przez syndyka działającego na rachunek upadłego nie podlega opodatkowaniu
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania prawidłowej stawki podatku VAT dla sprzedaży gruntu z rozpoczętą budową domu jednorodzinnego.
Cały przychód uzyskany przez Wnioskodawczynię ze sprzedaży udziału w przedmiotowej nieruchomości nabytego w spadku po zmarłej babci może korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jeżeli w wymaganym terminie zostało złożone oświadczenie, że zostały spełnione warunki do zwolnienia.
Stawka podatku dla dostawy domu jednorodzinnego wraz z garażem oraz gruntem.
Zastosowanie 8% stawki podatku VAT dla sprzedaży budynku razem z garażem znajdującym się w jego bryle i stanowiącym jedną całość (wraz z gruntem pod garażem).
Jeżeli zostaną spełnione powyższe warunki Wnioskodawcy przysługuje prawo do zwolnienia przychodu uzyskanego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego jednorodzinnego nabytego w darowiźnie w 2008 r. w trybie art. 21 ust. 1 pkt 126 ww. ustawy (tzw. ulga meldunkowa). Natomiast dochód uzyskany ze sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu podlega opodatkowaniu 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym, zgodnie
Czy opłata z tytułu eksploatacji i utrzymania garaży z prawem odrębnej własności, winna być opodatkowana stawką podatku od towarów i usług w wysokości 22% VAT?