Zwolnienie od podatku VAT – na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 lub 10a ustawy – przy dostawie, tj. przekazaniu lokalu wspólnikowi w zamian za zwolnienie z długu na podstawie umowy datio in solutum, uregulowanej w art. 453 Kodeksu cywilnego oraz wliczanie do zwolnienia podmiotowego transakcji przekazania nieruchomości w ramach datio in solutum.
Opodatkowanie podatkiem VAT zwrotnego przeniesienia prawa własności działek.
Opodatkowanie podatkiem VAT przeniesienia własności nieruchomości w ramach datio in solutum
obowiązki płatnika w związku z odpracowaniem zaległości przez dłużników
brak opodatkowania przeniesienia prawa własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu z tytułu cesji wierzytelności
w zakresie ustalenia czy Wspólnota może skorzystać z tzw. ulgi na złe długi.
W zakresie braku zastosowania art. 15d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w odniesieniu do przejęcia długu lub przystąpienia do długu.
możliwości zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości wydatkowanego na wybudowanie domu oraz lokalu mieszkalnego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów oraz możliwości zastosowania przepisów o cenach transferowych.
Czy przewidziane w Umowie solidarne przystąpienie do długu wszystkich uczestników Systemu skutkuje powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 5)
Czy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu przeniesienia na niego w ramach instytucji datio in solutum wierzytelności z tytułu udzielonych wcześniej przez Pożyczkodawcę pożyczek?
zastosowanie zwolnienia przedmiotowego dla usługi zabezpieczenia długu
zastosowanie zwolnienia przedmiotowego dla usługi zabezpieczenia długu
Czy spadkobierca jest zwolniony z podatku dochodowego (w wysokości 19%) w związku ze zbyciem, w opisanych powyżej okolicznościach, przedmiotowej nieruchomości?
Zbycie udziałów na rzecz spółki w zamian za przekazanie długu do spółki spowoduje po jej stronie przysporzenie i będzie stanowiło usługę podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. Jednocześnie czynność ta będzie korzystała ze zwolnienia na podstawie §13 ust. 1 pkt 27 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług.
CIT - w zakresie klasyfikacji wydatków do kosztów uzyskania przychodów
Czy udzielone poręczenia i gwarancje oraz przystąpienie do długu są nieodpłatnym świadczeniem, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?