Czy planowana sprzedaż nieruchomości przez Wnioskodawcę będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
1. Czy zbycie celem zniesienia współwłasności wraz z pozostałymi współwłaścicielami uprzednio wydzielonych, w oparciu o wydane decyzje o warunkach zabudowy, działek gruntu o powierzchni ok 1.200 2 uczyniło z Wnioskodawczyni podatnika podatku od towarów i usług w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku od towarów i usług? 2. Czy w przypadku uznania Zainteresowanej za podatnika podatku od towarów i usług
1. Czy zbycie wraz z pozostałymi współwłaścicielami celem zniesienia współwłasności uprzednio wydzielonych działek gruntu o powierzchni powyżej 0,3 ha uczyniło z Wnioskodawczyni podatnika podatku od towarów i usług w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku od towarów i usług? 2. Czy w przypadku uznania Zainteresowanej za podatnika podatku od towarów i usług, dostawa przez współwłaścicieli przedmiotowych
Czy w przypadku ww. działek Wnioskodawczyni będzie musiała zapłacić podatek VAT mimo, że nie jest rolnikiem ryczałtowym, nie jest podatnikiem VAT i grunt ten nie jest uprawiany?
dostawa działek nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług
Czy w świetle ww. opisu Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku VAT od sprzedaży działki?
Czy sprzedając działki budowlane otrzymane w wyniku podziału działki rolnej Wnioskodawca stanie się podatnikiem VAT zobowiązanym do zapłaty podatku VAT z tytułu zawartych transakcji sprzedaży?
Czy w przypadku sprzedaży ww. działek wyodrębnionych z pola rolnego (każda działka za kwotę ok. 60.000 zł) - po przekroczeniu limitu uprawniającego do zwolnienia z podatku VAT Wnioskodawca będzie musiał zarejestrować się jako podatnik podatku od towarów i usług i w związku ze sprzedażą odprowadzić podatek VAT do Urzędu Skarbowego?
Czy w świetle opisanego stanu faktycznego, kiedy Wnioskodawczyni dokona zbycia wszystkich sześciu działek stanie się podatnikiem podatku VAT w rozumieniu art. 15 ust. 1 i 2 ustawy o podatku od towarów i usług?
Dokonaną przez Wnioskującą sprzedaż opisanej we wniosku działki należy traktować jako dostawę towarów, która w oparciu o regulację zawartą w art. 5 ust. 1 ustawy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Wnioskująca zatem postąpiła słusznie naliczając przy sprzedaży przedmiotowej działki podatek VAT w wysokości 22%.
Czy sprzedaż działek budowlanych wyodrębnionych z gospodarstwa rolnego zakupionego w roku 1978 (które sprzedano w latach 90-tych) podlega opodatkowaniu?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym ewentualna sprzedaż części działek przez Wnioskodawcę spowoduje powstanie po jego stronie obowiązku zapłaty podatku VAT ?
Wniesienie aportem opisanych gruntów przez wnioskodawcę będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT. Wnioskodawca bowiem w latach 2004-2009 wielokrotnie kupował, a następnie sprzedawał działki, działał zatem w charakterze handlowca.