Ustalenie prawidłowego określenia wartości składników majątku Spółki.
Czy wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę na rzecz Podmiotów powiązanych z tytułu dzierżawy Gruntu będzie stanowiło ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy o CIT przy założeniu, że wynagrodzenie na rzecz Podmiotów powiązanych zostanie ustalone na poziomie rynkowym, do zawarcia transakcji doszłoby niezależnie od istniejących powiązań pomiędzy stronami transakcji a zawarcie transakcji
Czy przy ustalaniu kosztów uzyskania przychodów związanych ze sprzedażą budynków mieszkalnych wznoszonych przez Wnioskodawcę w ramach działalności gospodarczej na gruntach pozyskanych nieodpłatnie w wyniku dziedziczenia może do kosztów uzyskania przychodów zaliczyć wartość gruntu według ceny rynkowej ustalonej w aktualnej wycenie?
W jaki sposób ustalić koszt sprzedaży gruntu (działki), skoro wartość działki nigdy nie była aktualizowana, ani też amortyzowana i (po denominacji) jej wartość księgowa wynosi 1.700 zł, co nie odzwierciedla rzeczywistości?
Podatek od towarów i usług w sytuacji, gdy wynagrodzenie z tytułu odpłatnego udostępniania infrastruktury wodno-kanalizacyjnej będzie niższe od wartości rynkowej
Czy w sytuacji, gdy Gmina będzie odpłatnie udostępniać infrastrukturę wodno-kanalizacyjną i wymieniony powyżej majątek rzeczowy, na rzecz ZUK i wynagrodzenie za te usługi będzie niższe od wartości rynkowej nie znajdzie zastosowania przepis art. 32 ust. l ustawy o VAT?
Zastosowanie art. 32 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług w sytuacji, gdy wynagrodzenie z tytułu odpłatnego udostępniania infrastruktury wodno-kanalizacyjnej będzie niższe od wartości rynkowej.
Opodatkowania czynności odpłatnego udostępniania gminnej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
Wycena wniesionego wkładu niepieniężnego do spółki jawnej oraz jego zaewidencjonowanie w podatkowej księdze przychodów i rozchodów.
Czy właściwie zaewidencjonowano w podatkowej księdze przychodów i rozchodów wniesioną do spółki cywilnej działkę w cenie jej zakupu, tj. w kwocie 60.000 zł, mimo, że w akcie notarialnym, dokumentującym wniesienie przedmiotowej nieruchomości do spółki, widnieje cena rynkowa 150.000 zł?
Jaką kwotę należy przyjąć jako podstawę amortyzacji podatkowej budynków, jeśli w żadnym z aktów notarialnych nie wydzielono ani wartości budynków, ani prawa wieczystego użytkowania gruntu, lecz łączną wartość nabywanych udziałów, zaś część nieruchomości nabyto korzystając ze zwolnienia, o którym mowa w art. 4 ust. 1 pkt 15 ustawy o podatku od spadków i darowizn?