Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej w sytuacji wydatkowania całości środków pozyskanych ze sprzedaży kawalerek na nabycie gruntu pod budowę budynku mieszkalnego w terminie 3 lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło ich zbycie, na którym znajduje się budynek letniskowy.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego dla środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości i wydatkowanych na zakup mieszkania oraz działki.
Brak możliwości zaliczenia wydatków poniesionych na spłatę kredytu zaciągniętego na zbywaną nieruchomość gruntową, jako wydatków poniesionych na realizację własnych celów mieszkaniowych.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej w przypadku realizacji dwóch inwestycji mieszkaniowych.
Ulga mieszkaniowa - wydatkowanie przychodu na nabycie nieruchomości rolnej w celu wybudowania domu, garażu, budynków gospodarczych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wydatkowanie na własne cele mieszkaniowe nabycia działki rolnej wraz z siedliskiem i budynkiem gospodarczym przysługuje do wydatków poniesionych wyłącznie na zakup budynku mieszkalnego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (ulga mieszkaniowa).
Ustalenie źródła przychodu ze sprzedaży nieruchomości i ulga mieszkaniowa.
W zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania przychodu ze sprzedaży nieruchomości.
Wnioskodawca w stosunku do nabytych gruntów stanowiących gospodarstwo rolne może skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w ww. art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, natomiast w stosunku do nabytego budynku mieszkalnego może skorzystać z ulgi, o której mowa w art. 16 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Ulga mieszkaniowa - wydatkowanie przychodu na nabycie mieszkania w Chorwacji.
Czy wydatkowanie przychodu ze zbycia mieszkania i miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowym na: - spłatę Kredytu 1, którym sfinansowano koszty nabycia mieszkania i miejsca postojowego; - zapłatę wykonawcy za budowę domu; - spłatę rat Kredytu 2 i odsetek od Kredytu 2, zaciągniętego na nabycie działki i budowę domu; uprawnia Wnioskodawczynię do skorzystania z tzw. ulgi mieszkaniowej, o której mowa
Czy dochód uzyskany z odpłatnego zbycia nieruchomości jest wolny od podatku dochodowego z uwagi na fakt, że został on wydatkowany na nabycie gruntu pod budowę domu w sytuacji, gdy grunt ten w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest na teren zabudowy zagrodowej?
Wnioskodawczyni, która w drodze umowy darowizny przekaże swojemu synowi nieruchomość, nie utraci z tego tytułu prawa do ulgi zawartej w art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn, jeżeli przez okres 5 lat będzie w tym domu zamieszkiwała, począwszy od okresu określonego w art. 16 ust. 2 pkt 5 ww. ustawy.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawczyni będzie mogła skorzystać ze zwolnienia przypadającego na nią dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości (1/2 części ceny sprzedaży nieruchomości) przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 i 26 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zarówno w zakresie wydatków przeznaczonych na zakup gruntu pod budowę budynku mieszkalnego
prawo do zachowania ulgi mieszkaniowej z art. 16 psd i zwolnienia podatkowego określonego w art. 4 ust. 1 pkt 1 psd w zw. z umową darowizny udziału w gospodarstwie rolnym nabytego w spadku
Czy wydatki poniesione z odpłatnego zbycia udziału małoletniego (Wnioskodawcy) we współwłasności lokalu mieszkalnego, na zakup gruntu pod budowę przez przedstawiciela ustawowego (matkę) w swoim imieniu i na swoją rzecz, są wydatkami umożliwiającymi na skorzystanie Wnioskodawcy z ulgi, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sprzedaży nieruchomości.
1. Czy zwolnienie przewidziane w przepisie art. 4 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2006 r. obejmuje wszystkie ww. nieruchomości gruntowe, w sytuacji gdy są one położone w 4 miejscowościach? 2. Czy budynek, nieujawniony w księdze wieczystej stanowiący halę pełniącą funkcję pomieszczenia magazynowo-socjalnego podlega zwolnieniu od podatku od spadków
1. Czy Wnioskodawczyni wolno zbyć odziedziczoną nieruchomość? 2. Jakie skutki finansowe zaistnieją dla niej ze strony urzędu skarbowego? 3. Czy będzie musiała zapłacić zwiększony podatek bo zbędzie nieruchomość przed upływem 5 lat? 4. Czy sytuacja życiowa, w której się znalazłam może stanowić podstawę do uniknięcia negatywnych skutków finansowych?
Czy wnioskodawczyni będzie płacić zaległy podatek związany z przejęciem gospodarstwa oraz nabyciem budynku mieszkalnego?