Czy Spółka postępuje prawidłowo, wyliczając zaliczkę na podatek dochodowy od osób prawnych na podstawie prawidłowo prowadzonych ksiąg rachunkowych, stosując zasadę wyrażoną w art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy o rachunkowości? (pytanie zadane we wniosku jako pierwsze w kolejności)
1. Czy Spółka powinna traktować fakturę, z której potrącono kwotę zatrzymaną, jako fakturę w pełni uregulowaną, co wówczas nie będzie rodziło skutków przewidzianych w art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Jeśli stanowisko organu podatkowego będzie odmienne od stanowiska wnioskodawcy wskazanego w punkcie l, to czy wówczas Spółka powinna dokonywać pomniejszenia kosztów uzyskania przychodów
Czy rozpoczynając działalność gospodarczą w roku 2008 ponownie, podatnik ma prawo do wyboru formy opodatkowania i wyboru formy opłacania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca opłacający zaliczki na podatek dochodowy w formie uproszczonej według stawki 19% (podatek liniowy), może opłacać zaliczki na podatek dochodowy od faktycznie uzyskanego w danym miesiącu dochodu?
Czy mając na uwadze fakt, iż w poprzednim roku kalendarzowym wystąpiły dwa okresy rozliczeniowe dla celów podatkowych, Spółka postąpiła prawidłowo przyjmując za podstawę obliczenia miesięcznych zaliczek ustalonych na podstawie metody uproszczonej (art. 26 ust. 6 i 6a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) podatek należny za rok 2006, wynikający z zeznania złożonego 30 marca 2007 r.?Jaką podstawę
Czy spółka przekształcona (Sp. z o.o.) może wpłacać w roku 2008 zaliczki miesięczne w uproszczonej formie w wysokości 1/12 podatku należnego wykazanego w zeznaniu o którym mowa w art. 27 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych złożonym w roku poprzedzającym dany rok podatkowy przez spółkę przekształcaną (S.A.)?
Czy podatnik prowadzący działalność gospodarczą od 1988 roku w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, który dokonał przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną w grudniu 2006 roku (przekształcenie nastąpiło na podstawie art. 551 kodeksu spółek handlowych), może wybrać uproszczoną formę odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych, przewidzianą w
Czy wysokość zaliczki na podatek dochodowy od osób prawnych, wpłacanej w uproszczonej formie na podstawie art. 25 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, winna być obliczona wyłącznie w oparciu o podatek należny od zwykłej działalności komercyjnej, bez uwzględniania podatku zapłaconego od podziału zysku funduszy.
127478,122961 Czy w przypadku Podatnika uzyskującego dochody z tytułu udziału w spółce osobowej prawa holenderskiego możliwe jest opodatkowanie podatkiem dochodowym, zgodnie z brzmieniem art. 30c ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.), t.j opodatkowaniu 19% stawką podatku liniowego, z uwzględnieniem uproszczonej metody opłacania
Czy Spółka Akcyjna, przekształcona ze Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nadal może opłacać podatek dochodowy w formie ryczałtowej i w kwocie, jaką do czasu przekształcenia płaciła Spółka z o.o.?
Czy Spółka Akcyjna, przekształcona ze Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nadal może opłacać podatek dochodowy w formie ryczałtowej i w kwocie, jaką do czasu przekształcenia płaciła Spółka z o.o.?
Pytanie dotyczy potwierdzenia metody wyliczenia wysokości kwoty zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych przy zastosowaniu uproszczonej formy uiszczania zaliczek.
Czy płacąc w 2005 roku podatek dochodowy od osób fizycznych w formie liniowej (wg art. 30c ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych - Dz. U. z 2000 r. Nr 14 poz. 176 ze zm.), podatnik ma prawo do płacenia zaliczek w sposób uproszczony (na zasadzie art. 44 ust. 6b ustawy), jeżeli w roku 2003 nie prowadził działalności gospodarczej przez cały rok?
W ciągu roku podatkowego spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przekształciła się w spółkę S.A. co spowodowało obowiązek zamknięcia ksiąg rachunkowych i - w związku z powyższym - konieczność uiszczenia płaconych w sposób uproszczony zaliczek w podwójnej wysokości. Spółka pyta czy w dalszym ciągu ma prawo do płacenia zaliczek w sposób uproszczony i w jakiej wysokości?