Przychód Fundacji Rodzinnej z tytułu wynajmu nieruchomości Fundatorowi na cele mieszkalne będzie korzystał ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 updop. Wynajmowanie nieruchomości mieszkalnej przez Fundację rodzinną jej beneficjentowi nie będzie stanowić świadczenia w postaci ukrytych zysków, o których mowa w art. 24q ust. 1 pkt 3 updop.
Opodatkowanie wynajmu nieruchomości długoterminowego przez Fundację rodzinną.
Sposób dokumentowania oraz opodatkowania obciążenia najemców podatkiem od nieruchomości.
Czy najem krótkoterminowy Apartamentów mieści się w dozwolonej działalności Fundacji o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o FR i tym samym dochody Fundacji osiągnięte z najmu krótkoterminowego Apartamentów podmiotom niepowiązanym korzystają ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT?
Dotyczy ustalenia, czy dochody Fundacji rodzinnej z prowadzonej DZIAŁALNOŚCI 1, będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Prawo do wystawienia faktury korygującej oraz obniżenia podstawy opodatkowania.
Czy Fundacja prowadząca statutową działalność oświatową oraz wynajem pomieszczeń korzysta ze zwolnienia od podatku od osób prawnych, a jeśli nie, to w jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy?
Czy dochody fundacji rodzinnej z prowadzonej działalności z tytułu najmu nieruchomości będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czy dochody fundacji rodzinnej z prowadzonej działalności z tytułu najmu nieruchomości będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy dochody fundacji rodzinnej z prowadzonej działalności będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
Dotyczy ustalenia czy przychody fundacji związane z odpłatnym licencjonowaniem technologii będą opodatkowane zgodnie z 25% stawką wskazaną w art. 24r ust. 1 ustawy CIT oraz czy przychody fundacji związane z odpłatnym wynajmem nieruchomości będą opodatkowane zgodnie z 25% stawką wskazaną w art. 24r ust. 1 ustawy CIT.
Podatek od towarów i usług w zakresie wystawiania faktur VAT przy wynajmie nieruchomości przez kilku współwłaścicieli.
Odliczenie naliczonego podatku od towarów i usług z faktury wystawionej do paragonu na osobę prywatną za opał – pelet, służący do ogrzania wynajmowanych lokali, który nigdy nie był i nie będzie wykorzystywany w celach prywatnych lub innych aniżeli w celu ogrzewania wynajmowanych lokali.
Dokonując wypłaty wynagrodzenia na rzecz spółki prawa francuskiego z tytułu najmu urządzenia przemysłowego Wnioskodawca nie jest zobowiązany do pobrania podatku u źródła
Wydanie interpretacji w zakresie określenia czy świadczone w ramach wynajmu nieruchomosci, usługi dostarczania mediów nalezy traktować jako świadczenie odrębne i nalezy udokumentowac fakturą.
Wydanie interpretacji w zakresie określenia czy świadczone w ramach wynajmu nieruchomosci, usługi dostarczania mediów nalezy traktować jako świadczenie odrębne i nalezy udokumentowac fakturą.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych z tytułu wynajmu domków letniskowych.
Czynności Związanych z Czynszem Najmu za Miesiąc Transakcji oraz Czynności Związanych z Opłatami Eksploatacyjnymi do Dnia Transakcji nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT. Oznacza to, że w tej sytuacji nie dojdzie do sprzedaży w rozumieniu art. 2 pkt 22 ustawy. Wobec tego, nie będą Państwo zobowiązani do dokumentowania fakturami Czynności Związanych z Czynszem Najmu za Miesiąc Transakcji oraz
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w momencie otrzymania faktur
Opodatkowanie świadczenia z tytułu wynajmu mieszkania funkcjonariusza przeniesionego do służby w innej miejscowości
odliczenie podatku VAT od zakupu mieszkania i wyposażenia przez małżonków
Uznanie wyodrębnionych w oddzielnych pozycjach na fakturach sprzedażowych części będących materiałem eksploatacyjnym, transportu i zużytego paliwa jako świadczenie kompleksowe z usługami serwisowania i usługami wynajmu wózków widłowych oraz braku obowiązku oznaczania tych elementów składowych w ewidencji JPK_VAT kodami odpowiednio „07”, „13” oraz „02”.