Interpretacje

Interpretacja
09.03.2023 Podatki

Ustalenie sposobu określenia limitu nadwyżki kosztów finansowania dłużnego nad odpowiadającymi rodzajowo tym kosztom przychodami oraz brak wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów, kosztów finansowania dłużnego wynikającego z kredytów (pożyczek) wykorzystywanych do sfinansowania Inwestycji z zakresu infrastruktury publicznej.

Interpretacja
10.06.2022 Podatki

Czy w świetle art. 15c ust. 1 ustawy o CIT, w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2022 r., w sytuacji gdy obliczony przez Spółkę wskaźnik EBITDA 30% (zgodnie z art. 15c ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT) będzie wyższy od kwoty 3.000.000 zł (o której mowa w art. 15c ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT), Spółka będzie zobowiązana do wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów kosztów finansowania dłużnego w części w

Interpretacja
14.08.2018 Podatki

Czy w aktualnym stanie prawnym, dla celów obliczenia dochodu Spółki osiągniętego z innych źródeł przychodu Spółka jest obowiązana wyłączyć z kosztów uzyskania przychodów koszty finansowania dłużnego z kredytów (pożyczek) wykorzystywanych do sfinansowania Inwestycji w części, w jakiej nadwyżka kosztów finansowania dłużnego przewyższa 3 mln złotych powiększone o 30% kwoty odpowiadającej nadwyżce sumy

Interpretacja
24.04.2018 Podatki

Brak opodatkowania otrzymywanych lub płaconych kwot wynikających z Compensation Payment oraz brak obowiązku dokonania korekt faktur w związku z otrzymaniem lub zapłatą kwot wynikających z Compensation Payment.

Interpretacja
21.03.2016 Podatki

Czy przez przychody, o których mowa w art. 15c ust. 5 lit. b (winno być: art. 15c ust. 5 pkt 2 lit. b) ustawy CIT, należy rozumieć przychody podlegające opodatkowaniu, przy czym wyłącznie przychody podlegające opodatkowaniu osiągnięte przez Spółkę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej poprzez Oddział, tj. przychody podlegające opodatkowaniu w Polsce, uwzględniane w rozliczeniu podatkowym Oddziału

Interpretacja
21.03.2016 Podatki

Czy jeżeli spełnione będzie kryterium wskazane w art. 15c ust. 5 pkt 2 lit. b ustawy CIT, tj. kryterium udziału przychodów z usług w zakresie nabywania i zbywania wierzytelności w całości przychodów, kwota odsetek, która w rozliczeniu podatkowym Oddziału będzie mogła być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów na podstawie przepisów art. 15c ustawy CIT będzie limitowana kwotą stanowiącą równowartość

Interpretacja
05.01.2016 Podatki

Uznanie czynności polegających na udzielaniu finansowania podmiotom zależnym oraz zabezpieczaniu pozycji finansowej tych podmiotów za czynności o charakterze pomocniczym, które nie powinny być brane pod uwagę przy ustalaniu proporcji, opodatkowanie czynności zawierania kontraktów na instrumenty pochodne w celu zabezpieczenia pozycji finansowej spółek zależnych.

Interpretacja
26.04.2013 Podatki

Czy w zakresie realizowanego projektu występuje brak możliwości odzyskania podatku od towarów i usług z tytułu poniesionych wydatków w 88,3% (wskaźnik na 2010 r.) i w 87,37% (wskaźnik na 2012 r.)?

Interpretacja
03.12.2012 Podatki

Prawo do odzyskania podatku naliczonego związanego z realizacją projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, dotyczącego wdrażania narzędzi i systemów informatycznych.

Interpretacja
08.08.2012 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, dotyczącego ochrony terenów zielonych i poprawy bezpieczeństwa ekologiczno-sanitarnego, polegającego na zakupie samochodów specjalnych.

Interpretacja
12.01.2011 Podatki

Prawo do odzyskania podatku naliczonego związanego z realizacją projektu dofinansowanego ze środków UE dotyczącego przeprowadzania usług szkoleniowych.

Interpretacja
27.10.2010 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją projektu dotyczącego m. in. zagospodarowania pól biwakowych.

Interpretacja
17.06.2010 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją projektu współfinansowanego z funduszu unijnego dotyczącego zintegrowanego systemu informatycznego.

Interpretacja
04.08.2009 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym, w procesie ustalenia wysokości rocznego obrotu, o którym mowa w art. 90 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług należy uwzględnić wartości wykazane w fakturach korygujących do faktur wystawionych w latach poprzednich?