Czy otrzymane przez Fundację na podstawie umowy darowizny od Fundatora Wierzytelności z Umów oraz otrzymanie przez Fundację faktycznej spłaty Wierzytelności z Umów będzie dla Fundacji przychodem zwolnionym z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów poniesionej przez bank straty z tytułu zbycia funduszowi sekurytyzacyjnemu albo towarzystwu funduszy inwestycyjnych tworzącemu fundusz sekurytyzacyjny wierzytelności z tytułu kredytów.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku dochodowego w sytuacji gdy w umowie kredytowej wskazano, że kredytu udzielono na zakup mieszkania i dowolny cel konsumpcyjny
1. Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę od fundatora Wierzytelności w drodze darowizny, spowoduje powstanie dochodu, który będzie objęty zwolnieniem podmiotowym od podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. 2. Czy otrzymanie spłaty Wierzytelności od Dłużnika, nie będzie podlegało opodatkowaniu po stronie Fundacji podatkiem dochodowym
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 do czynności polegających na odroczeniu terminu spłaty wierzytelności.
Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Skutki podatkowe dywidendy uchwalonej na podstawie uchwały o wypłacie dywidendy, w zakresie w którym została ona uchwalona lecz niewypłacona.
Czy należności otrzymane od Leasingobiorcy i przekazane przez XYZ na rzecz Wnioskodawcy na podstawie Umowy Finansowania nie będą stanowiły płatności, o których mowa w art. 21 ust. 1 i art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i czy w związku z tym należności te nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce.
Czy otrzymywane przez Spółkę Prowizje stanowią przychody odsetkowe, zdefiniowane w art. 15c ust. 13 ustawy o CIT?
Ustalenie, czy: uregulowanie zobowiązań wynikających z faktur otrzymanych od Sygnatariuszy 1 lub Sygnatariusza 2, dokumentujących transakcje nabycia towarów lub usług wymienionych w załączniku nr 15 do ustawy o VAT, na których wykazana kwota należności ogółem przekracza kwotę 15 000 zł lub jej równowartość, w ramach systemu nettingu poprzez potrącenie sprawi, że zastosowanie znajdzie art. 15d ustawy
Czy cesja wierzytelności własnych w wyniku zawarcia przez Wnioskodawcę z Faktorem Umowy Faktoringu, na warunkach opisanych w zdarzeniu przyszłym, niestanowiąca umowy sprzedaży wierzytelności w rozumieniu kodeksu cywilnego, będzie skutkować dla Wnioskodawcy (jako faktoranta) powstaniem przychodu podatkowego, w sytuacji gdy wierzytelność ta zostanie uprzednio opodatkowana jako przychód należny, a otrzymana
Ustalenie czy otrzymane przez Fundację Rodzinną odsetki z tytułu spłaty przez pożyczkobiorców pożyczek wniesionych jako wierzytelności przez fundatora do Fundacji Rodzinnej będą stanowiły w Fundacji Rodzinnej przychód zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych
Skutki podatkowe wniesienia przez nierezydenta do Fundacji rodzinnej wierzytelności z tytułu zaległego zysku i wypłaty przez Spółkę dywidendy w formie rzeczowej na rzecz Fundacji.
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, Wnioskodawca utraci prawo do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek, o którym mowa w rozdziale 6b u.p.d.o.p., gdy przekroczenie limitu 50% przychodów zgodnie z art. 28j ust. 1 będzie dotyczyło wierzytelności przekazanych do faktoringu.
Ustalenie obowiązku podatkowego Fundacji rodzinnej (wierzytelności pożyczkowe i spadkowe).
Ustalenie czy wniesienie Wierzytelności do Fundacji będzie zwolnione z opodatkowania oraz czy przychody uzyskane z odsetek od Wierzytelności będą podlegały zwolnieniu.
Dotyczy ustalenia, czy: - wniesienie Wierzytelności do Fundacji będzie zwolnione z opodatkowania podatkiem CIT na moment wniesienia; - przychody Fundacji uzyskane w związku ze spłatą Odsetek będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
W zakresie ustalenia, czy Bank jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów całej straty ze zbycia funduszowi sekurytyzacyjnemu Wierzytelności z tytułu Kredytu, stanowiącej różnicę pomiędzy kwotą uzyskaną ze zbycia alokowaną na kapitał Kredytu a pozostałą do spłaty kwotą kapitału Kredytu - do wysokości kwoty udzielonego Kredytu, z wyłączeniem odsetek, prowizji i opłat - także wtedy
Wniesienie przez Fundatora do Fundacji majątku pod tytułem darmym w formie przeniesienia wierzytelności z tytułu wypłaty zaległego zysku ze spółki oraz dalsza wypłata zysku w formie pieniężnej lub rzeczowej.
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w oparciu o art. 89b ustawy, a tym samym uprawnienie do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o skorygowaną wcześniej kwotę podatku naliczonego.
Czy dokonanie wniesienia majątku pod tytułem darmym, w formie wierzytelności z tytułu niewymagalnej pożyczki wraz z odsetkami umownymi przez Spółkę na rzecz Fundacji nie będzie generowała przychodu po stronie przyszłej Fundacji zgodnie z przepisami ustawy o CIT?
Czy dokonanie wniesienia majątku pod tytułem darmym, w formie darowizny wierzytelności w postaci pożyczki wraz z umownymi odsetkami na rzecz Fundacji będzie generowało po stronie wnoszącego Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu na podstawie przepisów ustawy o CIT?
Rozpoznanie przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży wierzytelności własnych w wyniku zawarcia przez Spółkę umowy faktoringu.
Spełnienie warunku korzystania z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.