Czy zbycie na rzecz faktora wierzytelności w ramach usługi faktoringu nie będzie podlegało wliczeniu do limitu przychodów pasywnych na gruncie art. 28j ust. 1 pkt 2 lit a ustawy o CIT, - Czy Wnioskodawca w przypadku, w którym faktoring jest stosowany dla transakcji innych niż transakcje powiązane, może liczyć osobno limit 50% przychodów zgodnie z art. 28j ust 1 ustawy o podatku dochodowym od osób
w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca ma prawo ujawnić w Ewidencji dodatnią wartość firmy jako wartość niematerialną i prawną i rozpocząć jej amortyzację od wartości początkowej dodatniej wartości firmy ustalonej zgodnie z art. 16g ust. 2 ustawy o CIT, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu wprowadzenia dodatniej wartości firmy do Ewidencji, w sytuacji gdy Spółka nie wprowadziła do ewidencji
wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku powstania przychodu z tytułu zwrotu zapłaconego podatku od wartości dodanej.
ustalenie, czy Spółka będzie uprawniona do uznania za koszty uzyskania przychodów zapłaconego zagranicznym kontrahentom podatku od wartości dodanej oraz czy może rozpoznać jako przychód zwrot z tytułu zapłaconego zagranicznego podatku od wartości dodanej.
Czy Spółka ma prawo uznać kwoty podatku od wartości dodanej zawarte w cenie zakupu towarów i usług, nabywanych przez pracowników Wnioskodawcy, w tym także w trakcie zagranicznych podróży służbowych, jako koszt uzyskania przychodów, przy założeniu, że Spółka nie zamierza występować o zwrot ww. podatku do zagranicznych organów podatkowych?
Czy w wyniku zawarcia umowy leasingu zorganizowanej części przedsiębiorstwa, stosownie do art. 16b ust. 2 pkt 2 lit. b ustawy CIT, Spółka będzie uprawniona do amortyzowania wartości firmy zorganizowanej części przedsiębiorstwa jeżeli takowa powstałaby jako dodatnia różnica pomiędzy należną zbywcy ceną nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa (rozumianą jako suma opłat przewidzianych w umowie
kwalifikacja do przychodów podatkowych zwróconego podatku od wartości dodanej (pytanie 2 oznaczone we wniosku)
1. Czy podatek od wartości dodanej zawarty w fakturach kosztowych wystawionych przez zagraniczne firmy stanowić będzie dla Spółki koszt uzyskania przychodu?2. Czy dokonany zwrot podatku od wartości dodanej w związku z zagranicznymi zakupami będzie stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy otrzymany w późniejszym terminie zwrot podatku od wartości dodanej stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?