Czy w odniesieniu do zapłaconych odsetek w kwocie nieprzekraczającej 2.000.000 zł, Spółka była uprawniona do zastosowania w stosunku do odsetek postanowień UPO PL - FR, czego konsekwencją był brak obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego na podstawie art. 11 ust. 1 UPO PL - FR w przypadku, gdy Spółka ustaliła, że warunki niepobrania podatku, wynikające z przepisów UPO PL - FR zostały spełnione
Ustalenie rzeczywistego właściciela wypłacanych przez Spółkę odsetek i zastosowania mechanizmu look througt approach.
Możliwość wystawiania faktury VAT m.in. za opłaty eksploatacyjne, opłaty za media i opłaty kanalizacyjne na osoby trzecie na wniosek właściciela lokalu lub osoby, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.
1) Czy kwalifikacja podatkowa wypłacanego przez Spółkę wynagrodzenia za świadczenie Usług przez Rzeczywistych Usługodawców powinna zostać przeprowadzona na gruncie UPO zawartej pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a państwem siedziby podmiotu odpowiedzialnego za opodatkowanie wynagrodzenia z tytułu świadczonych Usług (tzw. look through approach)? 2) Czy w związku z wypłatą wynagrodzenia za Usługi Spółka
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego do wysokości podatku należnego wynikającego z wystawionych na rzecz Współwłaściciela faktur rozliczeniowych.
Skutki podatkowe w VAT dotyczące ustalenia w formie decyzji administracyjnej treści umowy o powierzenie obowiązków operatora systemu przesyłowego paliwa.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w związku z wydatkami na wymianę pokrycia dachowego budynku mieszkalnego.
Jako, że jest Pan właścicielem połowy budynku (a wyłożył Pan całą kwotę), to czy może Pan odliczyć od dochodu w ramach ulgi podatkowej, związanej z termomodernizacją, połowę wydatków związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, wykorzystanych do ocieplenia przegrody budowlanej (jaką jest dach na budynku mieszkalnym), związanych z ułożeniem nowego pokrycia dachowego?
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej na wydatki poniesione na wykonanie instalacji gazowej, montaż grzewczy oraz wkład kominowy, wykonanie przyłącza instalacji gazowej, przyłącze gazowe, opłatę przyłączeniową.
Uznanie Województwa za podatnika podatku od towarów usług w rozumieniu art. 15 ust. 1 i 2 ustawy i w związku z tym obowiązku wystawiania w swoim imieniu zgodnie z art. 106b tej ustawy faktur z tytułu dokonanej sprzedaży usług realizowanych na rzecz operatorów telekomunikacyjnych i wskazywania jako nabywcy na fakturach otrzymywanych od dostawców towarów i usług służących tej działalności.
w zakresie obowiązku poboru zryczałtowanego podatku z tytułu odsetek wypłacanych przez Spółkę w ramach systemu cash poolingu na rzecz Pool leadera oraz pozostałych członków grupy kapitałowej (niebędących polskimi rezydentami podatkowymi).
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, rozstrzygnięcia, czy właściciele lokali mieszkalnych mogą podjąć decyzję, aby podatek dochodowy wynikający z braku zwolnienia dochodu lokali użytkowych obciążał w całości tych właścicieli a nie całą Wspólnotę.
Opodatkowanie i dokumentowanie budowy domu na własne cele osobiste z wykorzystaniem materiałów i usług nabytych do działalności gospodarczej.
opodatkowanie czynności przekazania lokalu mieszkalnego na cele osobiste,- dokumentowanie ww. czynności.
sposób ustalenia dochodu do opodatkowania Wspólnoty,- możliwości skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych,
Obowiązek wystawienia informacji PIT-8C (legalizacja ciepłomierzy z fundusz remontowego).
Do planowanej przez Wnioskodawcę czynności przekazania domu mieszkalnego na osobiste cele wraz z działką, na której jest posadowiony, zastosowanie będzie miała stawka podatku VAT w wysokości 8%, o której mowa w art. 41 ust. 2 w zw. z art. 146a pkt 2 oraz art. 41 ust. 12 ustawy o podatku od towarów i usług.
Jaki jest sposób zaliczenia w koszty wysokości ryczałtu za dojazd z tytułu odbytej przez właściciela firmy podróży służbowej, czy Wnioskodawczyni może w koszty zaliczyć ryczałt za dojazd wyliczony na podstawie iloczynu przejechanych kilometrów (dojazd do miejsca docelowego podróży służbowej i powrót) i kwoty ryczałtu za kilometr odpowiedniej dla pojemności samochodu, czy Wnioskodawczyni powinna posiadać
1. Czy odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na obrotowym rachunku bankowym Wspólnoty Mieszkaniowej, które pochodzą z wpłat zaliczek na media oraz na utrzymanie części wspólnej są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych? 2. Czy odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku bankowym funduszu remontowego, które pochodzą z wpłat przeznaczonych na wykonywanie remontów w zasobie
Czy dochody na pokrycie bieżącego utrzymania części wspólnej, dochody z zaliczek na fundusz remontowy oraz dochody na pokrycie kosztów mediów, uiszczane przez właścicieli lokali użytkowych w budynku mieszkalnym, wchodzącym w skład Wspólnoty Mieszkaniowej stanowią jej dochód wolny od opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1.Czy dochód osiągany przez Fundusz jako instytucję wspólnego inwestowania z tytułu inwestycji w Polsce, w tym w zakresie dochodów z najmu, zysków ze sprzedaży nieruchomości, zbycia inwestycji, dywidend, odsetek, należności licencyjnych, dochodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych itp. podlega podmiotowemu zwolnieniu z opodatkowania na gruncie art. 6 ust. 1 pkt 10 ustawy o PDOP ? 2.W kontekście
CIT - w zakresie uznania za podatnika niemieckiego funduszu inwestycyjnego