Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a) i b) ustawy o VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług na rzecz Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej na podstawie zawartej z tą spółką umowy.
Prawo do zastosowania zwolnienia od podatku dla usług doradztwa prawnego, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a) ustawy.
Zwolnienie z podatku VAT czynności zarządzania nieruchomościami na rzecz wspólnot mieszkaniowych, prawidłowość wystawiania faktur na rzecz klientów konsorcjum zarówno za zarządzanie nieruchomościami, jak i usługi ochrony oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymanych od Konsorcjanta.
Interpretacja indywidualna w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług - świadczenie kompleksowe w zakresie kształcenia zawodowego.
Uznanie otrzymywanych od Gminy środków finansowych na pokrycie wydatków związanych z realizacją czynności wykonywanych przez Państwa w ramach branżowego centrum umiejętności za podstawę opodatkowania w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy. Obowiązek dokumentowania czynności realizowanych w ramach branżowego centrum umiejętności, fakturami wystawionymi na rzecz Gminy. Zwolnienie z opodatkowania podatkiem
Uczestnictwo w zajęciach sportowych, za które Wnioskodawca pobiera wynagrodzenie, korzysta ze zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Uczestnictwo w zajęciach sportowych, za które Wnioskodawca pobiera wynagrodzenie i korzysta ze zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy usług prowadzenia zajęć sportowych tańca.
Zgodnie z art. 19a ust. 3 ustawy, momentem powstania obowiązku podatkowego dla świadczonych przez Spółkę usług udzielania pożyczek zarówno tych udzielanych przed rezygnacją ze zwolnienia od podatku jak i tych udzielanych po rezygnacji ze zwolnienia, jest data upływu każdego okresu (czyli w analizowanym przypadku jest to każdy kolejny rok podatkowy), do którego odnoszą się rozliczenia. W przypadku odsetek
Prawo do zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a) i b) ustawy o VAT dla świadczonych przez Pana usług na rzecz ZASI.
W ramach zawieranych z Kontrahentem umów hedgingowych Spółka występuje jako podatnik świadczący usługi (usługodawca) podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Świadczone przez Spółkę na rzecz Kontrahenta usługi hedgingowe zwolnione są od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy. Podstawą opodatkowania z tytułu czynności wykonywanych przez Spółkę na rzecz Kontrahenta jest
Jedna faktura może dokumentować dwie usługi, jedną zwolnioną od podatku VAT oraz drugą, opodatkowaną tym podatkiem.
zwolnienie od podatku VAT usługi najmu lokalu mieszkalnego Firmie, wyłącznie na cele mieszkaniowe jej pracowników
Opisane we wniosku usługi świadczone przez Wnioskodawcę jako Zarządzającego Alternatywną Spółką Inwestycyjną bezpośrednio na rzez ASI będącej alternatywną spółką inwestycyjną i alternatywnym funduszem inwestycyjnym oraz świadczone przez Wnioskodawcę jako Zarządzającego Alternatywną Spółką Inwestycyjną za pośrednictwem A. ASI na rzecz ASI będącej alternatywną spółką inwestycyjną i alternatywnym funduszem
prawo do zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 ustawy dla usług doradztwa prawnego świadczonych przez Wnioskodawcę na rzecz Towarzystw, bezpośrednio funduszy inwestycyjnych lub Zarządzających tymi funduszami, na rzecz alternatywnych spółek inwestycyjnych lub zarządzających tymi alternatywnymi spółkami inwestycyjnymi a także usług związanych z realizacją obowiązków przygotowania
Określenia czy świadczenie usług może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego zawartego w art. 43 ust. 1 pkt 12 pkt a i b.
w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu sprzętu i wyposażenia do gabinetu stomatologicznego sfinansowanego ze środków pomocowych
Rozliczanie faktur korygujących "in plus" oraz "in minus" dotyczących usług zwolnionych.
w zakresie prawa do zastosowania zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy dla nabywanych usług, w okresach rozliczeniowych przypadających przed 1 lipca 2017 r.
w zakresie ustalenia, czy w związku z nabyciem Wierzytelności, prowizja należna Wnioskodawcy stanowić będzie wynagrodzenie za świadczenie przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta usługi zwolnionej z opodatkowania VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy
w zakresie rozliczenia faktur korygujących in plus dotyczących usług zwolnionych
Prawo Wnioskodawcy do zwolnienia od podatku VAT, na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, w związku ze świadczeniem usług na rzecz N. P. Sp. z o.o. oraz dokumentowanie usług świadczonych na rzecz tego podmiotu.