Miejsce opodatkowania Usług Podstawowych i Usług Transportowych oraz możliwość korekty faktur.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wykonywanego na rzecz Mieszkańców świadczenia w zakresie usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz zwolnienie świadczonej usługi z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 ustawy o VAT.
Ustalenie czy podstawę opodatkowania oraz obowiązek podatkowy należy określić odrębnie dla każdej czynności wykonywanej w ramach wsparcia przy organizacji obozu sportowego oraz dokumentowanie tych czynności.
1) Prawo Spółki do zastosowania w fakturze dokumentującej refakturowane przez Spółkę usługi (nabyte uprzednio od kontrahentów Wnioskodawcy i odsprzedane na rzecz Klientów Wnioskodawcy), stawki podatku VAT w tej samej wysokości, jaka została zastosowana przez kontrahentów w fakturach dokumentujących wykonanie usług będących przedmiotem refaktury ; 2) Prawo Spółki do zastosowania w fakturze dokumentującej
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z realizacją usługi transportu samochodów oraz określenie daty wykazania sprzedaży tych usług transportu
Ustalenie czy usługa, którą wykonuje Wnioskodawca: zawierania umów przewozu i która podlega pod PKWiU 52, może być opodatkowana PPE ryczałtem 8,5%.
Zastosowanie w fakturze dokumentującej refakturowane przez Spółkę usługi (nabyte uprzednio od kontrahentów Wnioskodawcy i odsprzedane na rzecz Klientów Wnioskodawcy), stawki podatku VAT w tej samej wysokości, jaka została zastosowana przez kontrahentów w fakturach dokumentujących wykonanie usług będących przedmiotem refaktury. Zastosowanie w fakturze dokumentującej refakturowane przez Spółkę usługi
Skutki podatkowe otrzymania przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą dopłat z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego i zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym na rachunek bankowy.
Braku konieczności stosowania oznaczenia GTU dla wystawianych przez Wnioskodawcę faktur.
Powstawanie obowiązku podatkowego w związku z wykonaniem usług transportowych; możliwość wystawiania faktur zbiorczych; przeliczanie podstawy opodatkowania wyrażonej w walucie obcej.
Wystawianie na rzecz kontrahenta faktur, obowiązek wykazywania świadczonych usług w poz. 11 deklaracji VAT-7 oraz brak obowiązku wykazywania świadczonych usług w poz. 12 deklaracji VAT-7 oraz w informacji podsumowującej.
Wystawienie faktury w dniu lub po wykonaniu usługi jednak przed powstaniem obowiązku podatkowego, czyli w terminie zgodnym z art. 106i ust. 1 nie wyłącza zastosowania przepisu art. 31a ust. 1 i 2 ustawy dotyczącego przeliczania podstawy opodatkowania wyrażonej w walucie obcej, przepisy te w przedmiotowej sprawie nie są brane pod uwagę ponieważ faktury wystawiane przez Wnioskodawcę zawierają już kwoty
Sposób wystawienia faktury za wykonywane czynności polegające na sprzedaży kompostu wraz z jego załadunkiem, transportem i rozładunkiem we wskazanej przez nabywcę lokalizacji.
Zastosowanie 0% stawki VAT dla usług transportu międzynarodowego towarów oraz prawo do odliczenia podatku w związku z nabyciem takich usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi transportowej towarzyszącej dostawie towarów opodatkowanych stawką 8% podatku VAT.
Skoro w przedmiotowej sprawie mamy do czynienia ze świadczeniem kompleksowym, należna zapłata za to świadczenie powinna być udokumentowana wystawieniem faktury, w której w części zasadniczej przeznaczonej na wskazanie nazwy towaru lub usługi winna znaleźć się wyłącznie nazwa właściwa dotycząca danego świadczenia. Umieszczenie dowolnie na fakturze w części przeznaczonej na nazwę (rodzaj) towaru lub
1) Prawidłowość wystawiania na rzecz kontrahenta brytyjskiego faktur niezawierających kwot podatku z adnotacją odwrotne obciążenie oraz obowiązku wykazywania świadczonych usług w poz. 11 deklaracji VAT-7. 2) Brak obowiązku wykazywania w poz. 12 deklaracji VAT-7 i informacjach podsumowujących usług transportowych świadczonych na rzecz kontrahenta brytyjskiego zwolnionego od podatku od wartości dodanej
w zakresie opodatkowania opisanych transakcji (sytuacje oznaczone nr 1-5) oraz ujęcia ich w deklaracji VAT-7K