Uznanie dostawy maszyny do produkcji mebli za wewnątrzwspólnotowa dostawę towarów i opodatkowanie tej dostawy stawką 0%
Czy Wnioskodawca ma prawo do wyboru formy opodatkowania w postaci ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
zakwalifikowanie czynności wykonywanych na rzecz kontrahentów z krajów Wspólnoty, przy wykorzystaniu materiałów przez nich powierzonych oraz w zakresie określenia miejsca świadczenia usług na ruchomym majątku rzeczowym
Czy w opisanej sytuacji Zainteresowany ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT otrzymywanych od Instalatorów wykonawców?
Stawka podatku mająca zastosowanie do usług szycia wykonanych na rzecz kontrahenta z Norwegii, sposób ich dokumentowania oraz wykazania w deklaracji VAT-7.
1. Czy w związku z prowadzonym magazynem zmieniło się pochodzenie towaru z niemieckiego na polski w świetle nowelizacji ustawy o VAT? 2. Czy jeśli dostarczane półprodukty uznane zostaną za pochodzące z Polski, Spółka ma prawo zastosować 0% stawkę VAT w świetle przepisów o przerobie? 3. Czy dla zastosowania stawki 0% VAT, ma znaczenie pochodzenie towaru, jego magazynowanie oraz jaki jest dopuszczalny
Czy prawidłowym jest rozpoznanie przez Spółkę w zakresie ww. usługi powstania obowiązku podatkowego w dniu 31 sierpnia 2008r. tj. w dniu wykonania usługi udokumentowanej fakturą wewnętrzną?Czy prawidłowym jest ujęcie opisanej wyżej faktury w rejestrze VAT i deklaracji VAT-7 za miesiąc sierpień 2008r., jako faktury dokumentującej import usług?Czy prawidłowym jest wobec powyższego zastosowanie przelicznika
Prawo do zastosowania stawki 0% do transakcji dostawy towarów na rzecz podatnika podatku od wartości dodanej w przypadku, gdy towary te przeznaczone są do wykonania na nich usług na terytorium kraju, przed ich wywozem na terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Prawo do zastosowania stawki 0% do transakcji dostawy towarów na rzecz podatnika podatku od wartości dodanej w przypadku, gdy towary te przeznaczone są do wykonania na nich usług na terytorium kraju, przed ich wywozem na terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
1.Czy usługi które wykonuję można zaliczyć do usług wykonywanych na ruchomym majątku rzeczowym i w związku z tym na podstawie art.27 ust. 2 pkt 3d ustawy o podatku od towarów i usług uznać, że miejscem ich świadczenia jest terytorium Niemiec, czyli uznać jako opodatkowane poza terytorium kraju i wykazywać w deklaracji VAT-7 w pozycji dostawa towarów oraz świadczenie usług, poza terytorium kraju. 2.
jaką stawkę VAT powinien stosować wnioskodawca wystawiając faktury dla firmy, z którą ma podpisaną umowę na wykonywanie ww. usług ?
dotyczy miejsca świadczenia usług pośrednictwa w usługach na ruchomym majątku rzeczowym polegających na szyciu odzieży.
Czy faktury wystawione na podstawie art. 27 ust. 3 ustawy winny zawierać zamiast danych dotyczących stawki i kwoty podatek VAT oraz kwoty należności wraz z podatkiem adnotację iż podatek rozlicza nabywca?Czy wystawiając fakturę dla podatnika z państw UE bez podatku VAT, należy naliczyć i odprowadzić podatek VAT do Urzędu Skarbowego w miesiącu wystawienia faktury, a dopiero z chwilą otrzymania potwierdzenia
Spółka zakupiła od kontrahenta czeskiego usługę regenerowania pił - zawiozła piły do regeneracji, a następnie po wykonaniu usługi wywiozła je z terytorium państwa członkowskiego, na którym usługi te zostały faktycznie wykonane. Czy w takim przypadku występuje import usług? Czy ww. usługa podlega opodatkowaniu zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług? Czy spółka ma obowiązek wystawienia faktury
Czy podlegają wyłączeniu od opodatkowania podatkiem VAT usługi montażu, nadzoru nad prawidłowym przebiegiem realizacji kontraktu pod względem technicznym oraz zabezpieczenia serwisu gwarancyjnego urządzeń produkowanych i dostarczanych przez kontrahentów z Unii Europejskiej?
Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy usługi dodatkowe dotyczące uszlachetniania należy opodatkować stawką podatku 0 %, czy też nie podlegają one opodatkowaniu?
Firma wykonuje usługi polegające na składaniu z elementów podzespołów samochodów.Czy usługa taka powinna być opodatkowana w miejscu jej świadczenia (poza Polską) przez usługobiorcę, czy w Polsce przez usługodawcę?
Podatnik zapytuje o sposób wystawiania faktur w przypadku świadczenia usług na ruchomym majątku rzeczowym.
Jak udokumentować fakturą VAT usługi świadczone na rzeczowym majątku ruchomym wykonywane dla kontrahenta z Niemiec?
Jak należy wystawiać fakturę w przypadku usług wykonywanych w krajach Unii Europejskiej?
Czy podatnik świadczący w kraju usługi na ruchomym majątku trwałym podatnika podatku od wartości dodanej, obowiązany jest do zarejestrowania się jako podatnik VAT UE?. W jakich wartościach podatnik nie zarejestrowany jako VAT UE, ma wystawić fakturę, kto jest zobowiązany do zapłacenia podatku VAT?. Jak ma wystawić fakturę podatnik zarejestrowany jako VAT UE, kto jest obowiązany do zapłacenia podatku