Miejsce świadczenia usługi organizacji imprez integracyjnych oraz konieczność wystawienia faktury z adnotacją „odwrotne obciążenie”.
Powstanie obowiązku podatkowego w przypadku świadczenia usług oraz rozpoznanie usługi tożsamej jako usługi kompleksowej.
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usług wykonywanych na rzecz kontrahenta norweskiego, wskazania czy ww. usługa winna być udokumentowana fakturą z adnotacją „NP” oraz obowiązek wystawienia faktury korygującej w związku z wystawieniem przez Wnioskodawcę omyłkowo faktur dokumentujących ww. usługi ze stawką VAT 0% zamiast adnotacji „NP”.
Ustalenie czy podstawę opodatkowania oraz obowiązek podatkowy należy określić odrębnie dla każdej czynności wykonywanej w ramach wsparcia przy organizacji obozu sportowego oraz dokumentowanie tych czynności.
1) Prawo Spółki do zastosowania w fakturze dokumentującej refakturowane przez Spółkę usługi (nabyte uprzednio od kontrahentów Wnioskodawcy i odsprzedane na rzecz Klientów Wnioskodawcy), stawki podatku VAT w tej samej wysokości, jaka została zastosowana przez kontrahentów w fakturach dokumentujących wykonanie usług będących przedmiotem refaktury ; 2) Prawo Spółki do zastosowania w fakturze dokumentującej
Zastosowanie w fakturze dokumentującej refakturowane przez Spółkę usługi (nabyte uprzednio od kontrahentów Wnioskodawcy i odsprzedane na rzecz Klientów Wnioskodawcy), stawki podatku VAT w tej samej wysokości, jaka została zastosowana przez kontrahentów w fakturach dokumentujących wykonanie usług będących przedmiotem refaktury. Zastosowanie w fakturze dokumentującej refakturowane przez Spółkę usługi
Kompleksowe usługi serwisu samochodów - fakturowanie, mechanizm podzielonej płatności, oznaczenie usług kodem GTU.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących nabycie kompleksowej usługi organizacji Eventów i Eventów Pracowniczych.
Opodatkowanie rozliczeń związanych z pobieraniem opłat za przejazd drogami płatnymi.
Prawo do odliczenia. Moment powstania obowiązku podatkowego. Sposób dokumentowania sprzedaży. Akceptacja faktur. Brak obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności.
Uznanie świadczonych przez usługodawcę na rzecz kontrahenta z Niemiec usług montażu za świadczenie kompleksowe, określenie miejsca świadczonych przez usługodawcę usług, możliwość dokonania korekt wystawionych faktur oraz odliczenie podatku VAT z faktur wystawionych przez usługodawcę na rzecz kontrahenta z Niemiec.
Określenia miejsca świadczenia dla wykonywanych usług oraz możliwości wystawienia faktury z adnotacją „odwrotne obciążenie”.
Uznanie wyodrębnionych w oddzielnych pozycjach na fakturach sprzedażowych części będących materiałem eksploatacyjnym, transportu i zużytego paliwa jako świadczenie kompleksowe z usługami serwisowania i usługami wynajmu wózków widłowych oraz braku obowiązku oznaczania tych elementów składowych w ewidencji JPK_VAT kodami odpowiednio „07”, „13” oraz „02”.
ustalenie czy realizowane przez Wnioskodawcę czynności stanowią świadczenie kompleksowe oraz brak obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności
Brak obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności w okolicznościach opisanych we wniosku
uznania świadczeń wykonywanych przez Wnioskodawcę za usługę kompleksową oraz dokumentowania świadczonej usługi
Brak obowiązku umieszczania na fakturach adnotacji mechanizm podzielonej płatności dla dokonywanej przez Wnioskodawcę dostawy towarów z montażem
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu usługi wykonania dokumentacji projektowej dla wolnostojącej stacji transformatorowej
Uznania świadczonej usługi oprawy gastronomicznej za usługę kompleksową oraz braku obowiązku opodatkowania opłaty wstępnej.
opodatkowanie i udokumentowania świadczonej usługi noclegowej wraz ze śniadaniem i obiadokolacją jako usługi kompleksowej.
prawo do odliczenia podatku VAT zawartego w fakturach dokumentujących nabycie usługi organizacji jubileuszu firmy, w którym uczestniczyć będą pracownicy oraz wybrani kontrahenci Spółki