Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla dostawy towarów oraz określenie daty zakończenia dostawy towarów na fakturze.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie: opodatkowania odszkodowania w stawce podstawowej VAT; określenia, czy przewidziane w Ugodzie usługi świadczone przez Spółkę na rzecz C mają charakter usług, dla których w związku z ich świadczeniem ustalane są następujące po sobie terminy płatności lub rozliczeń w rozumieniu art. 19a ust. 3 ustawy; momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT z tytułu
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości udokumentowania usług informatycznych polegających na dostarczaniu i instalowaniu aktualizacji do oprogramowania oraz zapewnienia gotowości do usunięcia zgłaszanych przez klienta problemów pojawiających się w oprogramowaniu i usuwaniu tychże problemów.
właściwe dokumentowania opłat za zwroty przesyłek do nadawców, z którymi zawarto pisemne umowy.
ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego, terminu wystawienia faktury oraz danych zawartych w fakturze
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego dla usług pośrednictwa handlowego.
1. Czy właściwe jest zakwalifikowanie świadczonych usług wydobycia piasku na rzecz kontrahenta-jako sprzedaży o charakterze ciągłym- i ma prawo wystawić fakturę 7. dnia-po miesiącu, w którym usługi są świadczone, zgodnie z § 9 ust. 2 rozporządzenia? 2. Kiedy powstanie obowiązek podatkowy - w momencie wystawienia faktur-nie później niż 7 dnia od zakończenia miesiąca, w którym świadczono te usługi?
Czy Spółka we wszystkich wskazanych wariantach fakturowania (faktury prognozowe, szacunkowe i rozliczeniowe) będzie mogła rozpoznawać przychód należny z upływem okresu rozliczeniowego wskazanego na fakturze?
W zakresie uznania wykonywanych świadczeń za sprzedaż o charakterze ciągłym i prawidłowości dokumentowania takich usług.
uznanie świadczonych usług za usługi ciągłe oraz możliwość dokumentowania wszystkich usług zrealizowanych w danym miesiącu za pomocą jednej zbiorczej faktury
Czy przychód z faktury rozliczeniowej wystawionej w ciągu 10-ciu dni od zakończenia danego miesiąca jest przychodem podatkowym miesiąca, w którym nastąpiło świadczenie usług, czyli miesiącu poprzednim, zgodnie z art. 12 ust. 3c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przyjmując okres rozliczeniowy zgodnie z umową jako dany miesiąc (zał. do faktury), choć zasady wystawiania faktur są inne (faktura
Czy wystawiona faktura korygująca o wskaźnik inflacji i uzyskany z niej przychód jest przychodem w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym w miesiącu wystawienia faktury, czy też w miesiącach wykonania usługi, jeśli dotyczy to roku poprzedniego to jest przychodem roku, w którym świadczone były usługi w danych miesiącach ?
Czy wykonane usługi mają charakter usług ciągłych i zgodnie z art. 12 ust. 3c i zawartą umową wraz z aneksami okresem rozliczeniowym oraz załącznikiem do faktury rozliczeniowej za datę powstania przychodu uznaje się ostatni dzień okresu rozliczeniowego w tym przypadku ostatni dzień danego roku przy fakturach rozliczeniowych ?
w zakresie momentu uzyskania przychodów z prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej
Uznania wewnątrzwspólnotowych dostaw towaru dokonywanych przez Wnioskodawcę za usługi ciągłe i prawidłowości dokumentowania takich usług.
brak możliwości fakturowania usług transportowych jako usług o charakterze ciągłym
Skoro pierwszy przychód Wnioskodawczyni uzyskała w dniu 31 stycznia 2010 r. zatem złożone w dniu 19 stycznia 2010 r. oświadczenie o wyborze formy opodatkowania zostało złożone przed dniem uzyskania przychodu tj. zgodnie z art. 9a ust. 2 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W jakim momencie należy wykazać zwiększenie/zmniejszenie przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu:faktury korekty in minus wystawionej w miesiącu następnym po zakończeniu danego kwartału,faktury korekty in plus wystawionej w miesiącu następnym po zakończeniu.
Czy w przypadku wystawiania faktur prognozowanych faktury końcowej rozliczeniowej za datę powstania przychodu należy uznać ostatni dzień okresu rozliczeniowego określonego na fakturze końcowej rozliczeniowej, tj. dzień dokonania rzeczywistego odczytu licznika gazomierza?