Ustalenie, czy w świetle obowiązujących przepisów, na fakturach może widnieć upadły jako sprzedawca/nabywca oraz, czy w związku z tym, na syndyku masy upadłości ciążą obowiązki składania deklaracji VAT-7.
Przywrócenie Nieruchomości do masy upadłości oraz sprzedaż Nieruchomości przez Syndyka masy upadłości.
Brak obowiązku ponownego wystawienia faktur na kwoty otrzymane od Najemców za najem w okresie, w którym syndyk nie miał we władaniu nieruchomości oraz obowiązek wystawienia faktur z tytułu udostępnienia nieruchomości za wynagrodzeniem przez syndyka po przejęciu nieruchomości.
Wskazanie podmiotu zobowiązanego do zapłaty podatku VAT oraz do wystawienia faktury z tytułu sprzedaży nieruchomości w toku postępowania egzekucyjnego.
dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku naliczania podatku od towarów i usług za usługę dzierżawy świadczoną w imieniu upadłej oraz obowiązku wystawiania faktur z tytułu świadczenia usługi dzierżawy w imieniu upadłej
Czy Dłużnik - spółka z o.o., w upadłości likwidacyjnej jest podatnikiem podatku od dostawy nieruchomości i czy jest zobligowany do wystawienia faktury VAT z tytułu sprzedaży nieruchomości na rzecz nabywcy licytacyjnego, jeżeli w chwili sprzedaży nieruchomość nie stanowiła własności upadłego Dłużnika i nie była w jego dyspozycji
Podatek od towarów i usług w zakresie niedokonywania przez Gminę rozliczeń VAT należnego z tytułu wykonywanych przez Zakład odpłatnych czynności w zakresie zbiorowego odprowadzania ścieków i dostarczania wody oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne związane z budową infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
Obowiązek wystawienia przez syndyka masy upadłości faktury korygującej in minus po fizycznym zwrocie ruchomości przez kontrahenta.
podmiot zobowiązany do wystawienia faktury z tytułu dostawy nieruchomości w trakcie postępowania upadłościowego
Możliwość skorzystania z ulgi za złe długi na moment skorzystania z ulgi wobec dłużnika ogłoszono upadłość likwidacyjną.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku korekty podatku naliczonego oraz zapłaty korygowanej kwoty podatku naliczonego w odniesieniu do nieściągalnych wierzytelności.
Czy wobec bezskuteczności czynności prawnej upadłego w rozumieniu art. 128 ust. 2 w zw. z art. 128 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe i naprawcze (Dz. U. z 2012 r., poz. 1112 j.t.) syndyk masy upadłości obowiązany jest wystawić fakturę korygującą na podstawie § 13 ust. 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2011r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania
Czy istnieje konieczność odprowadzenia podatku od towarów i usług od otrzymanejkwoty czynszu oraz wystawienia przez syndyka faktury VAT?
Czy podatnik podatku dochodowego od osób prawnych ma możliwość korygowania błędnie ustalonej wartości początkowej środków trwałych?
jakie konsekwencje związane będą z ewentualnym nieprzyjęciem faktur korygujących przez XXX w szczególności w aspekcie wpływu odmowy przyjęcia faktury korygującej na możliwość rozliczenia podatku VAT przez Syndyka Masy Upadłości w imieniu masy w związku z dokonaniem sprzedaży? Jakie ewentualnie środki ochrony prawnej na gruncie prawa będą służyły w takiej sytuacji wystawcy faktury korygującej?
w jaki sposób winna być wystawiona faktura korygująca w przypadku uznania, iż wobec przekazania nieruchomości do masy upadłości w trybie art. 134 Prawa upadłościowego i naprawczego, nastąpił zwrot towaru?
Czy odstąpienie od wykonania umów przedwstępnych na zasadach określonych w przepisie § 39 Prawa upadłościowego daje podstawę do wystawienia faktury korygującej oraz korekty podatku należnego?
Czy można dokonać korekty sprzedaży w oparciu o wystawione faktury korygujące dla podmiotu, który ogłosił upadłość w wyniku czego odstąpiono od umowy, z którą wiążą się wystawione faktury (także korygujące - odbiór potwierdzony przez odbiorcę)?