Uznanie modelu współpracy z klientami za sprzedaż detaliczną i opodatkowanie podatkiem od sprzedaży detalicznej przychodu uzyskanego z tej sprzedaży.
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że koszty powstałe wskutek wydania Wyroku - Koszty - stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki zgodnie z art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że koszty powstałe wskutek wydania Wyroku - Koszty - stanowią koszty bezpośrednio związane z przychodami.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem Nieruchomości od Sprzedawców, wynikającego z Umów sprzedaży (stanowiących wg Wnioskodawcy faktury uprawniające Spółkę do odliczenia wynikającego z nich VAT naliczonego).
Jako że według opisu stanu faktycznego sprzedaż jest w efekcie zwolniona z podatku od towarów i usług (co wynika z faktur korygujących), a jej przedmiotem jest nieruchomość, to sprzedaż ta podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych i jest Pan z tytułu tej umowy sprzedaży zobowiązany do uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych.
Możliwość powiększenia ceny nabycia zespołu składników materialnych i niematerialnych o wydatki na usługi doradcze dotyczące transakcji nabycia ww. zespołu składników.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu umorzenia za wynagrodzeniem certyfikatów w drodze umorzenia z mocy prawa wskutek ich wykupu oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu umorzenia za wynagrodzeniem certyfikatów w drodze umorzenia z mocy prawa w toku likwidacji funduszu.
Czy umowy sprzedaży pierza i puchu przez rolników stanowią czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług czy podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy umowy sprzedaży pierza i puchu przez rolników stanowią czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług czy podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy Spółka winna rozpoznawać przychód podatkowy w wysokości ceny określonej w umowie sprzedaży z zastrzeżeniem prawa własności oraz rozliczyć w związku z tym wynik podatkowy na transakcji, to jest rozpoznać przychód i odpowiednio koszt uzyskania przychodów w momencie wydania rzeczy, lecz przed ziszczeniem się warunku zawieszającego, o ile wcześniej nie została wystawiona faktura lub uregulowana należność
Należy stwierdzić, iż wydanie Spółce certyfikatów inwestycyjnych Funduszu w zamian za wpłatę w postaci wniesienia do Funduszu własnościowych papierów wartościowych inkorporujących prawa wspólnika w zagranicznej spółce osobowej nie należy do katalogu czynności cywilnoprawnych wymienionych w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Czynności tego typu nie można również zakwalifikować
W ocenie organu zawarcie umowy sprzedaży z zastrzeżeniem własności nie uprawnia Spółki do wykazania przychodu w momencie wystawienia faktury, podobnie jak kosztów uzyskania przychodów z tytułu tej sprzedaży. Przychód w wysokości ceny określonej w umowie, nie niższej od hipotetycznej wartości netto środków trwałych należy wykazać po upływie podstawowego okresu umowy i w momencie przeniesienia na korzystającego
Czy jeśli w wyniku zawarcia powyższej umowy sprzedaży rozpoznany zostanie przychód i koszt podatkowy to wówczas, w przypadku gdyby nie zostały dotrzymane przez leasingobiorcę warunki lub umowa leasingu zostałaby przedterminowo rozwiązana z innych powodów i w konsekwencji postanowienie o sprzedaży przestało by wiązać strony, Spółka będzie zobowiązana skorygować w rozliczeniu za miesiąc zaistnienia takiego
nabycia certyfikatów funduszu inwestycyjnego na podstawie umowy sprzedaży dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych
Nabycie przez Spółkę akcji, dokonane za pośrednictwem Firmy Inwestycyjnej będzie korzystało ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
W jaki sposób należy dokonywać poprawnie zmiany danych nabywcy powodujących zmianę strony umowy sprzedaży?
Czy Spółka sporządzając w miesiącu lutym 2008 r. aneks do aktu notarialnego zwiększający cenę budynku oddanego do użytkowania kupującemu w maju 2007 r., prawidłowo zwiększa wartość przychodów podatkowych 2007 r. wystawiając fakturę korygującą do faktury dokumentującej sprzedaż ww. budynku?
Przedmiotowym wnioskiem Podatnik zwrócił się z prośbą o potwierdzenie prawidłowości swojego stanowiska dotyczącego momentu rozpoznania przychodu z tytułu sprzedaży mieszkań dla celów podatku dochodowego od osób prawnych - zarówno w stanie prawnym obowiązującym w 2006r., jak i w stanie prawnym obowiązującym od 1stycznia 2007r.
Spółka zwróciła się z prośbą o uznanie prawidłowości jej stanowiska w następującej kwestii podatkowej związanej z niniejszą sprawą: Małżonkowie XY oraz Spółka przystępują do zawarcia umowy sprzedaży i w ramach tej umowy dochodzi do sprzedaży przez małżonków XY prawa użytkowania wieczystego Działki 1. Na udokumentowanie tej transakcji wystawiona zostaje przez małżonka X, podatnika podatku od towarów
Czy poprawne jest uznanie momentu powstania obowiązku podatkowego na ostatni dzień okresu rozliczeniowego w zakresie przychodów ze sprzedaży usług świadczonych w ramach umowy o współpracy handlowej, na podstawie art. 12 pkt 3a i 3c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy fakturę powinnam wystawić w momencie wydania towaru agentowi, czy też w momencie rozliczenia się za sprzedane towary?