Czy podatnik może odliczyć od podatku w zeznaniu podatkowym za 2005 r. w ramach ulgi remontowej udział w kredycie zaciągniętym przez wspólnotę mieszkaniową ?
Czy możliwe jest skorzystanie z ulgi remontowo - modernizacyjnej na podstawie faktury, jeżeli wpłaty wynikającej z faktury dokonano w roku następnym?
Czy podatnik może odliczyć od podatku dochodowego w ramach tzw. ?ulgi remontowo-modernizacyjnej? wpłaty na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej związane z lokalem wykorzystywanym jako pracownia malarska, do którego posiada tytuł prawny?
1. Czy wnioskodawcy spełniaja warunki do zachowania ulgi z tytułu systematycznego oszczędzania w kasie mieszkaniowej jeżeli środki zgromadzone w tejże kasie zostały przez nich wycofane po okresie systematycznego oszczędzania i przeznaczone na: na zakup działki budowlanej, na zakup projektu budowlanego, remont i modernizaję lokalu mieszkalnego i wpłaty na fudusz remontowy.2. Czy w przedstawionym przypadku
Podatnik zwrócił się z zapytaniem o możliwość odliczenia od podatku dochodowego od osób fizycznych za 2005 rok wydatków poniesionych w 2005 roku na remont i modernizację własnego lokalu mieszkalnego w związku z zakupem materiałów budowlanych poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, tj. w Niemczech. Na zakupiony materiał podatnik otrzymał "rachunek-fakturę VAT".
Czy wpłacona dobrowolnie kwota może być odliczona w zeznaniu rocznym w ramach ulgi mieszkaniowej?
Dotyczy możliwości odliczenia od podatku w zeznaniu podatkowym za 2005 r. poniesionych wydatków na remont i modernizację lokalu mieszkalnego potwierdzonych fakturą VAT wystawioną w m-cu lutym 2006 r. z datą sprzedaży listopad 2005 r.
Niniejszym zwracam się z prośbą o wyjaśnienie czy faktura zaliczkowa VAT (płatna w 100%), wystawiona w grudniu 2005r., z tytułu zakupu materiałów budowlanych, upoważnia mnie jako osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej do odliczenia wydatkowanej kwoty od podatku, z tytułu dochodów za rok 2005.
Dotyczty możliwości odliczenia wydatków na remont lokalu mieszkalnego na podstawie faktury VAT.
Czy dowód poniesienia w/w kosztu może stanowić podstawę odliczenia 19% tej kwoty w zeznaniu rocznym za 2005r?
Sposób zastosowania prawa podatkowego w sprawie odliczenia od podatku zakupu i wymiany stolarki okiennej.
Czy wydatek poniesiony na zakup kuchenki gazowej, udokumentowany paragonem fiskalnym, może być odliczony w ramch ulgi remontowej?
Czy członek spółdzielni może odliczyć od podatku dochodowego wpłatę na fundusz remontowy spółdzielni, powstałą w wyniku przeksięgowania nadpłaty za korzystanie z centralnego ogrzewania, przeksięgowanej uchwałą Zgromadzenia Członków Spółdzielni na poczet tego funduszu?
Jakie dokumenty należy posiadać, ażeby można było dokonać odliczenia wydatków na spłatę kredytu zaciągniętego przez spółdzielnię mieszkaniową, na remont elewacji budynku mieszkalnego?
Czy wydatki poniesione w wyniku prowadzonego postępowania egzekucyjnego, związanego z zakupionym wcześniej lokalem mieszkalnym można odliczyć od podatku w ramach kosztów poniesionych na zakup mieszkania?
Czy zgodnie z obowiązującymi przepisami podstawą do odliczenia od podatku stanowi kwota faktycznie wydatkowana np. na cele remontowe w danym roku, czy też kwota dotycząca wyłącznie danego roku np. czy wpłata na fundusz remontowy, na rzecz wspólnoty mieszkaniowej dokonana w roku bieżącym a dotycząca roku przyszłego może być uwzględniona w podstawie do odliczenia od podatku dochodowego za rok 2005?
Czy członkowie wspólnoty mieszkaniowej mogą odliczyć w ramach ulgi na remont i modernizację kwotę faktycznie poniesionych przez wspólnotę wydatków na remont zajmowanego budynku (sfinansowanych kredytem bankowym), proporcjonalnie do przypadającego udziału, czy tylko faktycznie dokonane wpłaty na fundusz remontowy?
Czy w ramach ulgi na remont i modernizację lokalu mieszkalnego można odliczyć od podatku wydatki poniesione na zakup: nawiewników higrosterowanych jako nowych elementów wchodzących w skład trwale umiejsowionej instalacji wentylacyjnej, transformatora elektronicznego niezbędnego do działania oświetlenia halogenowego, okapu kuchennego, deski sedesowej, piekarnika elektrycznego (kuchni do zabudowy)? Czy
Czy dokonana w 2005r. wpłata na wyodrębniony fundusz remontowy powyżej rocznej kwoty naliczanej przez administrację spółdzielni w tym toku (ale w granicach obowiązującego limitu ulgi podatkowej) może być podstawą do odliczenia ulgi podatkowej zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 2001r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Czy podatnik może skorzystać z ulgi mieszkaniowej w podatku dochodowym z tytułu poniesionych wydatków na remont mieszkania, w przypadku, gdy nie posiada faktury VAT?
Skorzystanie z ulgi remontowej przez podatników dokonujących wpłaty na wyodrębniony fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej w pełnej wysokości odliczenia, w przypadku gdy Zarząd wspólnoty mieszkaniowej wydatkował część wyżej wymienionych środków niezgodnie z ich przeznaczeniem.
jaki adres do faktury VAT winien podawać podatnik, by wydatek udokumentowany tą fakturą podlegał odliczeniu od podatku w ramach ulgi podatkowej z tytułu remontu i modernizacji ?
Czy podatnik może w ramach ulgi remontowej odliczyć dokonane wpłaty na fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej w przypadku, gdy nie jest właścicielem lokalu?
Czy zeznanie podatkowe, zawierające odliczenia od podatku z tytułu ulgi remontowej, należy złożyć w urzędzie skarbowym właściwym według miejsca położenia remontowanego budynku mieszkalnego czy właściwym według miejsca zamieszkania podatnika?