Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonywanych płatności na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami.
Nieuznanie, że kwota wynikająca z Ugody zawartej między stronami, stanowi zwiększenie wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług na podstawie Umowy i tym samym podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz w zakresie określenia powstania momentu obowiązku podatkowego z tytułu podpisanej ugody.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego do wysokości podatku należnego wynikającego z wystawionych na rzecz Współwłaściciela faktur rozliczeniowych.
Obowiązek wystawienia faktury korygującej oraz brak zastosowania ulgi na złe długi.
Nieuznanie wykonania przez Wnioskodawcę zabezpieczeń za świadczenie usług oraz brak obowiązku dokumentowania ww. czynności fakturą.
Ustalenie czy łączne kwoty uzgodnione w Ugodach stanowią wynagrodzenie za usługi podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i niepodlegające zwolnieniu z VAT, ustalenie czy łączne kwoty, jakie mogą zostać uzgodnione w Kolejnych Ugodach będą stanowiły wynagrodzenie za usługi podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i niepodlegające zwolnieniu z VAT, udokumentowanie fakturą
Skorzystanie ze zwolnienia wskazanego w art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w odniesieniu do odszkodowania wypłaconego przez byłego francuskiego pracodawcę.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w odniesieniu do otrzymanego odszkodowania z Francji.
Opodatkowanie czynności zabezpieczeń przed wpływami eksploatacji górniczej oraz sposób dokumentowania ww. czynności.
Opodatkowanie świadczonych usług, sposób dokumentowania oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego przez nabywcę
Tut. Organ nie mógł przyjąć, że podstawą dokonania korekty przychodów może być wystawiona przez Wnioskodawcę w dniu 17 września 2020 r. faktura korygująca. W konsekwencji, możliwość dokonania korekty przychodów - przewidziana w art. 12 ust. 3j updop na podstawie wystawionej faktury korygującej - nie została spełniona. Niemniej jednak, wskazać należy, że ww. przepis przewiduje możliwość dokonania korekty
braku opodatkowania podatkiem VAT opłaty na rzecz Wnioskodawcy w ramach zwrotu kosztów ponoszonych przez Wnioskodawcę w związku z naprawą i przywróceniem Przedmiotu Najmu do stanu pierwotnego, udokumentowania ww. opłaty notą księgową
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT przyznanego na podstawie ugody odszkodowania za szkody spowodowane ruchem zakładu górniczego, brak obowiązku wystawienia faktury.
Stawka podatku dla świadczenia polegającego na zarybieniu rzeki i jeziora zgodnie z podpisaną ugodą mediacyjną.
Uznanie za usługę zwrotu kosztów od zakładu górniczego z tyt. szkód, opodatkowania i obowiązku wystawienia FA.
opodatkowanie świadczenia usług i prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego
Prawo do wystawienia faktury korygującej upoważniającej do obniżenia podstawy opodatkowania i podatku należnego oraz moment wystawienia tej faktury.
Sposób opodatkowania kwoty wynagrodzenia zapłaconej przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta za odstąpienie od umowy przez Kontrahenta.
Wystawienie faktury korekty tytułem obniżenia ceny sprzedaży transakcji
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT otrzymanego odszkodowania w ugodzie oraz stawki podatku VAT i sposobu dokumentowania otrzymanego odszkodowania.
w zakresie: 1. Czy w sytuacji, gdy koszt prac przewidzianych w umowie jest większy niż zakładany początkowo, przychód w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Wnioskodawcy powstanie w dniu pierwotnego wykonania usług budowlanych czy też w momencie zawarcia przez strony ugody lub uprawomocnienia się orzeczenia sądu? 2. Czy w sytuacji potwierdzenia w pytaniu nr 1, że przychód w podatku dochodowym