Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonywanych płatności na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami.
Nieuznanie, że kwota wynikająca z Ugody zawartej między stronami, stanowi zwiększenie wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług na podstawie Umowy i tym samym podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz w zakresie określenia powstania momentu obowiązku podatkowego z tytułu podpisanej ugody.
Obowiązek wystawienia faktury korygującej oraz brak zastosowania ulgi na złe długi.
Opodatkowanie świadczonych usług, sposób dokumentowania oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego przez nabywcę
w zakresie skutków podatkowych wypłaty odszkodowania oraz zadośćuczynienia
w zakresie uznania obniżenia należności w związku z zawarciem ugody sądowej za upust o którym mowa w art. 29 ust. 10 ustawy o VAT oraz sposobu dokumentowania tej czynności
Dokumentowanie zwrotu nieruchomości w związku z ugodą sądową oraz opodatkowanie dostawy nieruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy nieruchomości.
Transfer środków dokonany na podstawie ugody sądowej zawartej przed sądem amerykańskim korzysta ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy prawidłowe jest stanowisko wnioskodawcy Syndyka Masy Upadłości Y. sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej w zakresie: 1. wykonania przez syndyka obowiązku podatkowego polegającego na opodatkowaniu podatkiem VAT należności przyznanej na podstawie ugody sądowej, która powinna zostać udokumentowana fakturą VAT? 2. prawidłowości daty wystawienia faktury VAT i zastosowania wyboru prawidłowej stawki 23%
Czy w świetle art. 89a ust. 1a i 2 oraz art. 89b ustawy o podatku od towarów i usług Zainteresowany może skorzystać z ulgi za złe długi i rozliczyć podatek VAT od nieściągalnych wierzytelności, przy spełnieniu warunków określonych w ust. 2 przyjmując termin zawarcia ugody 21 listopada 2008 r. jako datę potwierdzenia wierzytelności, od której nie upłynęły 2 lata?
Czy odszkodowanie z tytułu naruszenia ustawy z dnia 22 maja 2003r. o pośrednictwie ubezpieczeniowym oraz ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks Cywilny otrzymane od pośrednika ubezpieczeniowego osoby fizycznej na podstawie ugody sądowej objęte jest podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też korzysta ze zwolnienia zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Z jaką datą powinna być wystawiona faktura:a) z datą zawarcia ugody, tj. 16 listopada 2007 r.,b) z datą nadania ugodzie klauzuli wykonalności, tj. 11 lutego 2008 r.,c) z datą otrzymania protokołu,d) z inną datą ze wskazaniem właściwej daty sprzedaży?Czy na fakturze powinny być wyszczególnione wszystkie pozycje przekazywanego majątku? Czy w treści faktury wystarczy wskazanie kwot odpowiadających wartości