Możliwość zaliczenia przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych ze wszystkimi składkami opłacanymi za pracowników w ramach programu motywacyjnego w związku z zawarciem na ich rzecz umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składek opłaconych przez Spółkę z tytułu umowy ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym zawartej na rzecz członków zarządu
Opodatkowanie środków pieniężnych z polisy ubezpieczeniowej na życie otrzymanych z Francji.
Czy odszkodowanie uzyskane przez Wnioskodawce jako uposa?onego podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?
Wnioskodawczyni, że nie jest obowiązana do uiszczenia podatku od spadków i darowizn z tytułu środków uzyskanych z ubezpieczenia na życie, którym był objęty zmarły.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Czy od ww. kwoty netto wypłaconej z polisy ubezpieczeniowej spadkodawcy, na którą dokonano transakcji, a dotyczącej polisy ubezpieczeniowej, powinien być pobrany podatek dochodowym od osób fizycznych w Polsce?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wypłaty kwoty z grupowego ubezpieczenia na życie z norweskiej firmy ubezpieczeniowej.
Czy świadczenie pieniężne z francuskiej polisy ubezpieczeniowej wypłacone Wnioskodawcy, jako upoważnionemu po śmierci stryja, podlega podatkowi od spadków i darowizn?
Czy świadczenie pieniężne z francuskiej polisy ubezpieczeniowej wypłacone Wnioskodawcy, jako upoważnionemu po śmierci stryja, korzysta ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy dochody Wnioskodawczyni z polisy pośmiertnej męża, zawartej we Francji w tamtejszej instytucji, podlegają opodatkowaniu w Polsce?
Czy Spółka może uznać całość opłacanych składek na rzecz członków zarządu niebędących pracownikami, wykonujących swoje obowiązki na podstawie aktu powołania, zarazem będących udziałowcami Spółki, za koszt uzyskania przychodu co miesiąc aż do cesji praw z umowy ubezpieczenia na członków zarządu?
1. Czy pracownik uzyska przychód ze stosunku pracy w momencie opłacenia składki przez pracodawcę (Spółkę), ale tylko w części będącej równowartością składki ochronnej, ponieważ tylko w tej części składka ta będzie zindywidualizowana w momencie jej zapłaty przez pracodawcę? 2. Czy pracownik uzyska przychód ze stosunku pracy w momencie upływu okresu lojalnościowego, ale w części będącej równowartością
Czy wypłacając świadczenie, którego wysokość jest gwarantowana w ramach Nowego Produktu Ubezpieczeniowego, Spółka może zastosować zwolnienie z podatku, określone w art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wypłacając świadczenie, którego wysokość nie jest gwarantowana w ramach Nowego Produktu Ubezpieczeniowego, Spółka zobowiązana jest do zastosowania art. 30a ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Jeśli tak, to czy przy ustalaniu podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym zgodnie z art. 24 ust 15 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, Spółka może pomniejszyć kwotę
Czy pracodawca będzie mógł uznać całą składkę (zarówno w części ochronnej jak też w części kapitałowej) za koszt uzyskania przychodu, a koszt ten będzie można uznać w momencie poniesienia kosztu (zapłaty składki zarówno dla części ochronnej jak też dla części inwestycyjnej)?Czy pracownik uzyska przychód ze stosunku pracy w momencie opłacenia Składki przez Pracodawcę ale tylko w części równowartości
Czy metoda FIFO, określona w przepisach art. 30a ust. 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.), ma zastosowanie przy ustalaniu dochodu z tytułu inwestowania składki ubezpieczeniowej w związku z umową ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (art. 24 ust. 15 ww. ustawy)?
Czy świadczenie ubezpieczeniowe wypłacane na podstawie przedstawionej umowy ubezpieczenia (Produktu), tj.:
Czy w przypadku odstąpienia przez ubezpieczonego na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym w ramach której prowadzone jest IKE ma zastosowanie art. 30a ust. 1 pkt 5 lub przepis art. 30a ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym, czy na Spółce (jako płatniku) ciąży obowiązek obliczenia, pobrania i wpłacenia do Urzędu Skarbowego podatku dochodowego od osób fizycznych
Pytanie Spółki dotyczy zasad opodatkowania różnicy z tytułu przesunięcia środków z ogólnego funduszu kapitałowego na fundusz ubezpieczeniowy.