Skoro w analizowanej sprawie dojdzie do otrzymania Odszkodowania za wywłaszczoną część nieruchomości w związku z realizacją inwestycji drogowej i Odszkodowanie jest równoznaczne z odpłatnym zbyciem, to w rozpatrywanej sprawie zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, wydatków na nabycie tej części nieruchomości gruntowej nie uwzględnia się w kosztach w momencie ich poniesienia, jednak będą one rozliczane
Dotyczy ustalenia, czy dochód z odszkodowania za wygaszone prawo użytkowania wieczystego gruntu wchodzącego w skład zasobów mieszkaniowych Spółdzielni, który to dochód Spółdzielnia przeznacza w części na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych, tj. fundusz remontowy, wolny jest od podatku dochodowego od osób prawnych, a w części w jakiej zostanie przeznaczony na zasilenie funduszu zasobowego
Ustalenia: - czy opłaty ponoszone za użytkowanie składników majątkowych na podstawie umów kwalifikowanych jako leasing operacyjny opisane w stanie faktycznym stanowią koszty finansowania dłużnego i w związku z tym podlegają ograniczeniom wynikającym z art. 15c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „u.p.d.o.p.”), - czy wskazane w stanie faktycznym: opłaty manipulacyjne i odsetki od weksli
W zakresie obowiązku wystawienia faktur VAT dokumentujących sprzedaż przedmiotowych Nieruchomości.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturze dokumentującej ustanowienie prawa do użytkowania Powierzchni. Faktury w związku z najmem powierzchni powinien wystawić Właściciel nieruchomości – jako strona Umowy świadcząca usługę najmu.
Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży prawa użytkowania wieczystego części działki nr 1 oraz obowiązku wystawienia faktury, dokumentującej ww. sprzedaż.
Użytkowanie wieczyste (kasa rejestrująca, GTU, faktura, termin wystawienia faktury).
Uznania małżonków za podatników podatku VAT i podlegania opodatkowaniu oraz sposobu dokumentowania sprzedaży prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości wydzielonej z działki, będącej we współwłasności majątkowej małżeńskiej.
Użytkowanie wieczyste - zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej, dokumentowania tej czynności, termin wystawienia faktury, oznaczenia tej czynności symbolem GTU_10 w ewidencji.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT i sposób dokumentowania usługi najmu łącznie z podatkiem od nieruchomości oraz opłatą za prawo użytkowania wieczystego.
Opodatkowanie sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działki niezabudowanej oraz obowiązek wystawienie faktury.
uznanie, że dla samej czynności przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości na podstawie decyzji administracyjnej, Wnioskodawca nie będzie podatnikiem podatku od towaru i usług, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, - stawki podatku VAT dla ww. opłat związanych z przekształceniem prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości, - ustalenie momentu
Okres rozliczeniowy, w którym należy ująć wystawione faktury korygujące.
w zakresie braku powstania przychodu z tytułu otrzymania nieruchomości, rzeczy ruchomych, środków pieniężnych na utworzenie/ podwyższenie funduszu założycielskiego a także braku powstania przychodu z tytułu użytkowania nieruchomości X, z których cały dochód Wnioskodawca będzie przekazywać do X.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży gruntu na rzecz dotychczasowych użytkowników wieczystych.
Możliwość skorygowania nadpłaconego podatku należnego i wystawienie faktury korygującej, ujecie tej korekty w deklaracji VAT-7 w miesiącu otrzymania faktury korygującej oraz złożenie do właściwego miejscowo urzędu skarbowego wniosku o stwierdzenie nadpłaty w trybie art. 75 ustawy Ordynacja podatkowa w związku z opodatkowaniem czynności przekształcenia prawa wieczystego użytkowania w prawo własności
Czy Starostwo powiatowe w Radomiu prawidłowo stosuje przepisy prawa podatkowego nie chcąc wystawić faktury VAT za dokonaną opłatę z tytułu wieczystego użytkowania?
Czy przychody z tytułu ustanowienia użytkowania gruntów mogą być opodatkowane w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w sytuacji, gdy pisemne oświadczenie o wyborze opodatkowania tych przychodów złożone zostanie po upływie terminu, o którym mowa w art. 9 ust. 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym?
Czy leasingobiorca korzystający z samochodu, na którego wystawiono fakturę za naprawę powypadkową samochodu ma możliwości zaliczenia kosztów naprawy do kosztów uzyskania przychodu? Spółka użytkuje samochody na podstawie umowy leasingu operacyjnego. Przedmiot leasingu jest własnością finansującego (leasingodawcy), który amortyzuje go.