Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur korygujących wystawionych przez kontrahenta oraz okres, w którym Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia tego podatku.
Rozpoznanie wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej i korekty rozliczenia tych transakcji
Stosowanie procedury uproszczonej do wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej w sytuacji skorygowania wcześniejszych rozliczeń i konsekwencji z tym związanych.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do korekty deklaracji VAT na podstawie wewnętrznej faktury korygującej, dokumentującej wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów i uznania tej transakcji za uproszczoną transakcję trójstronną oraz w zakresie prawa do korekty deklaracji VAT i wykazania dostawy towarów na rzecz podmiotu austriackiego jako uproszczoną transakcję trójstronną.
Prawidłowość wykazania wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej w procedurze uproszczonej w deklaracji VAT-7 i informacji podsumowującej, możliwość wystawienia zbiorczej faktury sprzedaży z tytułu kilku transakcji w ramach jednego miesiąca oraz rozpoznanie transakcji trójstronnej w ramach procedury uproszczonej w przypadku osobistego odbioru towaru przez firmę belgijską u producenta w Holandii.
Czy powyższa transakcja jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem dla naszej firmy? Czy nasza firma jest zobowiązana do zapłaty podatku VAT w Polsce z tytułu sprzedaży na terytorium Belgii? 3. Czy wystawiając fakturę bez podatku VAT na kontrahenta hiszpańskiego, sprzedając towar na terenie Belgii, firma postępuje prawidłowo?
Wnioskujący pyta czy opisaną niżej transakcję można uważać za wewnątrzwspólnotową transakcję trójstronną i wystawić faktury ze stawką VAT 0%? Ponadto spółka pyta, czy ma obowiązek uzyskania oficjalnego potwierdzenia, że podatek jest naliczany przez firmę węgierską, czy też zostanie to automatycznie zweryfikowane w unijnym systemie wymiany informacji o VAT?