Porada
17.02.2017 Podatki

W przypadku transakcji zakupu sprzętu elektronicznego objętego tzw. "odwrotnym obciążeniem" często dochodzi do pomyłek w rozliczeniach i dokumentacji. W przypadku tego rodzaju sprzętu transakcje te są rozliczane i fakturowane na zasadach ogólnych (do wartości 20 tys. zł netto) albo - gdy ich wartość przekracza 20 tys. zł netto - na zasadzie odwrotnego obciążenia. W artykule przedstawiamy zasady korygowania

Interpretacja
02.11.2015 Podatki

Odwrotne obciążenie dostaw sprzętu elektronicznego na podstawie jednej umowy z wieloma dostawami. Korekta odwrotnego obciążenia w związku z udzieleniem rabatu po transakcyjnego.

Interpretacja
03.06.2013 Podatki

Zmiana ceny dostawy in plus (podwyższenie tej ceny) będzie nową okolicznością, niemożliwą do przewidzenia w chwili wystawienia faktury pierwotnej. Zatem rozliczenie korekty powinno nastąpić w dacie wystawienia faktury korygującej, gdyż okoliczności (zdarzenia) dające podstawę do korekty nie były znane w momencie wystawienia faktury pierwotnej.

Artykuł
12.02.2012 Podatki

Do końca kwietnia br. podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych są zobowiązani do złożenia zeznania rocznego. Rozliczając należny podatek, mogą skorzystać z ulg przewidzianych przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Część z nich, jak np. ulga internetowa, podlega odliczeniu od osiągniętego dochodu. Niektóre zaś podlegają odliczeniu od należnego podatku, np. ulga na dziecko

Porada
29.05.2005 Podatki

Jak rozliczać obciążające mnie należności za rozmowy z udostępnionych przeze mnie telefonów komórkowych: - z firmami świadczącymi mi usługi na zasadzie współpracy, - z pracownikami zatrudnionymi u mnie na etacie? W którym przypadku do obciążenia zastosować notę wewnętrzną z naliczeniem stawki netto, jaką wykazano na bilingu właściciela sieci, a w którym fakturę VAT z naliczeniem należnego podatku?