Ustalenie zwolnienia przedmiotowego z opodatkowania dochodu przeznaczonego na pokrycie straty na działalności gospodarczej.
W zakresie ustalenia, czy Bank jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów całej straty ze zbycia funduszowi sekurytyzacyjnemu Wierzytelności z tytułu Kredytu, stanowiącej różnicę pomiędzy kwotą uzyskaną ze zbycia alokowaną na kapitał Kredytu a pozostałą do spłaty kwotą kapitału Kredytu - do wysokości kwoty udzielonego Kredytu, z wyłączeniem odsetek, prowizji i opłat - także wtedy
Możliwości zmiany formy opodatkowania na ryczałt od dochodów spółek oraz uznania wskazanych we wniosku wydatków za wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą zgodnie z art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT.
Czy umorzona część Subwencji powinna być brana pod uwagę przy ustalaniu straty w rozumieniu Ustawy CIT i Spółka będzie uprawniona do rozliczenia straty w następnych latach podatkowych, zgodnie z art. 7 ust. 5 Ustawy CIT niepomniejszonej w wysokości umorzonej części Subwencji?
Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu w wysokości straty poniesionej na sprzedaży Wierzytelności do funduszu sekurytyzacyjnego, stanowiącej różnicę pomiędzy kwotą uzyskaną ze zbycia Wierzytelności alokowaną na kapitał Kredytu a wartością pozostałą do spłaty kwotą kapitału Kredytu - do wysokości kwoty udzielonego Kredytu, z wyłączeniem odsetek, prowizji i opłat, jeżeli opóźnienie w
Czy w przypadku zbycia na rzecz Funduszu sekurytyzacyjnego przedawnionej wierzytelności z tytułu Kredytu hipotecznego zabezpieczonej hipoteką, która to hipoteka pozwala dalej skutecznie egzekwować tę wierzytelność do wartości zabezpieczonego majątku, Bank będzie mógł na podstawie art. 15 ust. 1h pkt 2 updop zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów stratę ze zbycia tej wierzytelności stanowiącą różnicę
1) Czy w latach podatkowych rozpoczynających się po 31 grudnia 2021 r. Wnioskodawca jest uprawniony do ujęcia w kosztach uzyskania przychodów Kosztów Nieodliczonych do wysokości odpowiadającej obliczonemu dla danego roku Limitowi, zgodnie z zasadami wynikającymi z art. 15e ust. 1 i ust. 12 Ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2021 r. i jednocześnie Limit ten nie będzie miał zastosowania
Dotyczy ustalenia, czy kwotę Subwencji zwolnionej z obowiązku zwrotu Spółka powinna uznać za przychód podatkowy, podlegający wykazaniu w deklaracji CIT-8 za 2021 r.
Czy przysługuje prawo do rozliczenia w Polsce straty poniesionej w latach 2014-2017 przez zlikwidowany zakład Spółki, działający we Francji w latach 2014-2018 w zakresie, w jakim strata ta nie mogła zostać rozliczona z dochodami zakładu osiągniętymi w 2018 roku? Czy rozliczenie w Polsce straty powinno nastąpić na zasadach przewidzianych w art. 7 ust. 5 updop poczynając od rozliczenia za 2019 rok tj
Czy w związku z tym, że Szpital nie dokonywał płatności swoich zobowiązań w określonym terminie (art. 18f ust. 1), lecz jako podmiot korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 oraz art. 25 ust. 5 ustawy CIT, czy był zobowiązany do zwiększania podstawy opodatkowania oraz podstawy obliczania zaliczek w trakcie roku podatkowego zgodnie z art. 25 ust. 19 ustawy CIT?
Brak możliwości wykazania w zeznaniu podatkowym przychodów i kosztów z tytułu udziału w funduszu kapitałowym.
wypłata zysku wspólnikowi spółki komandytowej (źródło, zwolnienie) i rozliczenia strat
Wystąpienie straty podatkowej oraz stosowanie art. 18f ustawy o CIT przez podatników, których dochody są zwolnione od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT
w zakresie ustalenia, czy w przypadku gdy Wnioskodawca do dnia złożenia Deklaracji CIT-8 za dany rok ureguluje Złe długi, które były podstawą powiększenia przez Spółkę dochodu stanowiącego podstawę obliczenia miesięcznych zaliczek na podatek, nie będzie zobowiązany do ich wykazania w formularzu CIT-WZ.
Dot. możliwości zaliczenia przez Bank do kosztów uzyskania przychodów całej Straty wynikającej ze zbycia wierzytelności bankowej funduszowi sekurytyzacyjnemu również wtedy, gdy 12 miesięczne opóźnienie w spłacie dotyczy tylko części Kapitału Wierzytelności lub tylko całości albo części odsetek.
Dot. możliwości zaliczenia przez Bank do kosztów uzyskania przychodów całej Straty wynikającej ze zbycia wierzytelności bankowej funduszowi sekurytyzacyjnemu również wtedy, gdy 12 miesięczne opóźnienie w spłacie dotyczy tylko części Kapitału Wierzytelności lub tylko całości albo części odsetek.
Ustalenie, czy Wnioskodawca jako oddział instytucji kredytowej w sytuacji sprzedaży portfela wierzytelności kredytowych do niezależnego funduszu sekurytyzacyjnego prawidłowo będzie ustalał wysokość przychodów i kosztów uzyskania przychodów.
ustalenie wysokości straty jaką Wnioskodawca będzie uprawniony rozpoznać jako koszt uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1h pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Kwestia możliwości podatkowego rozliczenia przez Zainteresowanego straty poniesionej przez niego w związku z wypłatą na jego rzecz przychodów z wykupu certyfikatów inwestycyjnych przez fundusz kapitałowy, gdy cena wykupu była niższa niż koszty objęcia tych certyfikatów.
Kwalifikacja do kosztów uzyskania przychodów wydatków na objęcie przez Wnioskodawcę obligacji korporacyjnych w sytuacji zbycia tych obligacji na rzecz funduszu sekurytyzacyjnego.
Czy zaliczaną do kosztów uzyskania przychodów stratę, o której mowa w art. 15 ust. lh pkt 2 Ustawy CIT należy obliczać w ten sposób, że strata będąca różnicą między ceną uzyskaną tytułem zbycia wierzytelności a ich wartością nominalną stanowi koszt uzyskania przychodu do wysokości tej części wierzytelności w stosunku do której opóźnienie w spłacie kapitału lub odsetek wynosi co najmniej 12 miesięcy
Jak liczyć okres opóźnienia w spłacie odsetek lub kapitału, o którym mowa w art. 15 ust. 1h pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?