Czy fakt, że osoba będąca większościowym udziałowcem spółki, jest jednocześnie fundatorem i członkiem zarządu fundacji, z czego z tytułu powołania do zarządu pobiera wynagrodzenie, stanowi przesłankę negatywną, tj. posiadanie prawa majątkowego związanego z prawem do otrzymywania świadczeń, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT i związku z tym utraci prawo do opodatkowania ryczałtem od
Obowiązki podatkowe związane z opłatami dodatkowymi pobieranymi z tytułu korzystania przez użytkownika z roweru niezgodnie z regulaminem.
Sprzedaż prac wytworzonych przez harcerzy nie stanowi odpłatnej dostawę towarów, wydatkowane środki ze sprzedaży ww. prac nie będą stanowić działalności gospodarczej oraz brak obowiązku wystawienia faktury.
Nie będzie Wnioskodawcy przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących nabycie towarów i usług związanych z realizacją projektu. Wobec tego, nie będzie Wnioskodawcy przysługiwało również prawo do zwrotu różnicy podatku, o którym mowa w art. 87 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
Ustalenie czy sprzedaż wytworzonych prac (rękodzieła) będzie stanowić odpłatną dostawę towarów i działalność polegająca na sprzedaży prac i późniejsze wydatkowanie środków z ich sprzedaży będzie stanowić działalność gospodarczą, oraz czy z tytułu sprzedaży prac będą Państwo zobowiązani wystawić nabywcom faktury.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację zadania.
Interpretacja indywidualna w zakresie obowiązku odprowadzania podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu poradnictwa obywatelskiego i mediacji oraz udokumentowania tych czynności.
Należy zgodzić się z Państwem, że w świetle uregulowań przepisu art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy, nie będziecie Państwo mieli prawa do obniżenia podatku należnego oraz zwrotu różnicy podatku lub zwrotu podatku naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących usługi zakupywane przez Państwa od Stowarzyszenia, którego będziecie członkiem wspierającym, gdyż usługi takie podlegać będą zwolnieniu od opodatkowania
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanego do Stowarzyszenia wkładu w kwocie 250.000 Euro na realizację Przedsięwzięcia, oraz prawa do odliczenia podatku od wydatków związanych z realizacją Przedsięwzięcia.
Czy Fundacja, wpisana w KRS w rejestrze przedsiębiorców oraz w rejestrze stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, która faktycznie nie prowadzi działalności gospodarczej lecz prowadzi jedynie działalność statutową w przypadku dokonania po dniu 1 stycznia 2023 r. transakcji z naruszeniem limitów transakcji gotówkowych
ustalenie czy sprzedaż prac wytworzonych przez podopiecznych WZT i ŚDS podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, nieuznania działalności polegającej na sprzedaży tych prac jak i późniejszego wydatkowania środków pieniężnych uzyskanych ze sprzedaży za działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o VAT oraz braku obowiązku wystawienia nabywcom faktury VAT z tytułu sprzedaży prac.
Dokonanie przez Wnioskodawcę darowizny na rzecz fundacji lub stowarzyszeń prowadzących działalność gospodarczą nie będzie uprawniało do odliczenia takiej darowizny od podstawy opodatkowania zgodnie z art. 18 ust. 1 pkt 1 updop.
opodatkowania otrzymanego przez Wnioskodawcę „ryczałtu” z tytułu zwrotu kosztów wykonania nakazu odstrzału dzików oraz ustalenia podstawy opodatkowania otrzymywanych kwot
braku prawa do odliczenia VAT naliczonego i zwrotu podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Czy w momencie przekazania przez Fundację dla Stowarzyszenia środków pieniężnych w postaci darowizny wystąpi obowiązek zapłaty podatku od spadków i darowizn?
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. ()
braku prawa do odliczenia w całości lub w części podatku VAT w związku z realizacją projektu
Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania do dochodów Stowarzyszenia, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 6c updop, przeznaczonych i wydatkowanych na celową darowiznę pieniężną dla Fundacji na działalność leczniczą.
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania
Możliwość odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją grantu pn. ().
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją operacji grantowej pn. .
prawo do wystawienia faktur korygujących i skorygowania podatku należnego w przypadku zastosowania zawyżonej stawki VAT dla opłat startowych