Uznanie sprzedaży nieruchomości gruntowej nr 1 na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz kwestii udokumentowania tej transakcji fakturą.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania sprzedaży nieruchomości za podlegającą opodatkowaniu bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 i pkt 2 oraz udokumentowania tej transakcji fakturą VAT.
Uznanie, że sprzedaż działki będzie stanowiła czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług. Obowiązek udokumentowania fakturą VAT obrotu wyłącznie w części przypadającej na Wnioskodawcę jako współwłaściciela.
Uznanie sprzedaży udziału w działce niezabudowanej za opodatkowaną bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 i 2, oraz udokumentowanie tej transakcji fakturą VAT w części przypadającej na Sprzedającego jako współwłaściciela.
Sprzedaż działki będzie stanowiła czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług. Dokumentowanie fakturą VAT obrotu uzyskanego z tytułu sprzedaży nieruchomości.
Opodatkowania podatkiem VAT transakcji sprzedaży prawa użytkowania wieczystego niezabudowanych działek oraz obowiązku wystawienia faktury dokumentującej ww. sprzedaż.
Ustalenie, czy sprzedaż tokenów będzie zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Sprzedaż zabudowanej nieruchomości z uwzględnieniem zwolnienia od podatku od towarów i usług, możliwości rezygnacji z tego zwolnienia oraz konieczności udokumentowania fakturą tej transakcji.
Powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku akcyzowego, w przypadku przedstawionych dwóch modeli rozliczenia sprzedaży energii elektrycznej oraz funkcja blankietów prognozowanych dla wypełnienia obowiązków w zakresie składania deklaracji podatkowych, obliczania i wpłacania akcyzy.
Ustalenie, czy w przypadku sprzedaży otrzymanych walut wirtualnych fundacja skorzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wystawienia wyłącznie jednego paragonu/faktury w ostatnim dniu przyjętego okresu rozliczeniowego.
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego w związku z dokonywanym przez Pana zakupem towarów przeznaczonych do prowadzenia bloga o tematyce kulinarnej oraz kręcenia materiałów video.
Ustalenie, czy kupno i sprzedaż papierów wartościowych i instrumentów pochodnych w ramach fundacji rodzinnej podlega zwolnieniu z CIT.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług wprowadzenia do sieci energetycznej wyprodukowanego prądu, określenia podstawy opodatkowania tej czynności; określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży energii elektrycznej oraz obowiązku wystawienia faktury z tytułu wprowadzenia energii do sieci.
Sposób opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży posiłku, kwalifikowanego jako świadczenie usług lub dostawa towarów. Określenie podstawy opodatkowania. Obowiązek udokumentowania sprzedaży fakturą na rzecz pracodawcy i obowiązek ewidencjonowania sprzedaży na rzecz pracownika na kasie rejestrującej.
Dotyczy ustalenia, czy po stronie fundacji rodzinnej sprzedaż udziałów w Sp. z o.o., które zostały otrzymane w drodze darowizny od fundatorów będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Uznanie modelu współpracy z klientami za sprzedaż detaliczną i opodatkowanie podatkiem od sprzedaży detalicznej przychodu uzyskanego z tej sprzedaży.
Ustalenie czy dla sprzedaży wysyłkowej na terytorium Polski, spełniającej wszystkie regulacje zawarte w § 2 pkt 2 rozporządzenia oraz w załączniku 1 pkt 36 tego rozporządzenia, poprawne będzie postępowanie, w ramach którego nabywca otrzyma wyłącznie fakturę imienną drogą mailową wraz z elektronicznym dokumentem sprzedaży zawierającym większość danych paragonu fiskalnego, zaś Państwo zachowają paragon
Możliwość opodatkowania zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanych.
Opisana transakcja nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7a ustawy o VAT; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów; dokumentowanie sprzedaży; brak obowiązku jej ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej; brak obowiązku rejestracji w procedurze IOSS
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku VAT w związku ze świadczeniem usług w zakresie mediacji.
Ustalenie czy: - przekazanie przez Dom Pomocy Społecznej prac wytworzonych przez mieszkańców, stanowić będzie dla Gminy odpłatną dostawę towarów w rozumieniu art. 5 ust. 1 pkt 1 oraz art. 7 ust. 1 ustawy, - działalność Domu Pomocy Społecznej polegająca na przekazaniu przygotowanych prac mieszkańców jak i późniejsze wydatkowanie środków pieniężnych uzyskanych za wpłacone darowizny stanowić będzie dla