Usługi polegające na organizowaniu zajęć sportowych w dyscyplinach: trójbój siłowy oraz kulturystyka, podlegają zwolnieniu od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy dla usług organizacji zajęć sportowych.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku od towarów i usług dla prowadzonych zajęć sportowych.
Zwolnienie od podatku prowadzonych zajęć sportowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku od towarów i usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących świadczone kompleksowe usługi kateringowe.
Wobec spełnienia przesłanki o charakterze podmiotowym oraz przesłanki o charakterze przedmiotowym, warunkujących zastosowanie zwolnienia od podatku, do świadczonych przez Państwa usług w zakresie zajęć sportowych (pływania oraz dyscyplin biegów z przeszkodami oraz biegów typu CROSS FIT) znajduje zastosowanie zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
W zakresie ustalenia, czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawczynię na nabywanie towarów i usług zgodnie z założeniami Programu w ramach polityki społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) na rzecz pracowników będących obywatelami Ukrainy oraz ich rodzin, dzieci, a także ofiar wojny na Ukrainie, które są jej następnie zwracane przez Fundację zgodnie z zapisami opisanego we wniosku Porozumienia, mogą
Podleganie zwolnieniu od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 32.
Czy opisane wydatki poniesione przez Wnioskodawcę w związku zawarciem umowy współpracy z Fundacją, stanowić będą koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy w związku z uczestnictwem w zajęciach sportowych.
Uczestnictwo w zajęciach sportowych, za które Wnioskodawca pobiera wynagrodzenie i korzysta ze zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Uczestnictwo w zajęciach sportowych, za które Wnioskodawca pobiera wynagrodzenie, korzysta ze zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy w związku z uczestnictwem w zajęciach sportowych tańca.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy usług prowadzenia zajęć sportowych tańca.
Czy wydatki ponoszone na nabywanie towarów i usług zgodnie z założeniami Programu w ramach polityki społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) na rzecz pracowników będących obywatelami Ukrainy oraz ich rodzin, dzieci, a także ofiar wojny na Ukrainie, które są następnie zwracane przez Fundację zgodnie z zapisami opisanego we wniosku Porozumienia, mogą być zaliczane w ciężar kosztów uzyskania przychodu
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy uczestnictwa w zajęciach sportowych tańca.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem przez Wnioskodawcę świadczeń przysługujących zawodnikom w ramach zawartych umów cywilnoprawnych
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem przez Wnioskodawcę świadczeń przysługujących zawodnikom w ramach zawartych umów cywilnoprawnych
W zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy z tytułu pobierania opłat za treningi piłkarskie dzieci i młodzieży oraz zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej wpłat z ww. tytułu wnoszonych bezpośrednio na rachunek bankowy Fundacji.
W zakresie stosowania stawki podatku VAT w wysokości 8% dla sprzedawanych wejść jednorazowych i Karnetów Open uprawniających do wstępu do obiektu rekreacyjnego / centrum fitness z możliwością korzystania z dostępnych tam urządzeń (siłowni, groty solnej, łaźni parowej, sauny suchej) oraz uczestniczeniem w zajęciach - treningach sportowych (np. zumba, pilates, treningi na rowerach, treningi na bieżni
Stawka podatku VAT dla czynności odpłatnego udziału umożliwiającego uczestnictwo w zawodach sportowych.