Dotyczy ustalenia miejsca siedziby działalności gospodarczej, określenia czy posiada Pani stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec, rozpoznania importu usług w Polsce w związku z nabyciem usług od Spółki Franczyzowej.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz miejsce opodatkowania usług logistycznych.
Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na artykuły spożywcze, które są udostępnione w siedzibie firmy pracownikom w trakcie wykonywania zadań.
W zakresie ustalenia, czy wydatki poniesione na przebudowę linii energetycznej będą stanowić koszty uzyskania przychodów dla Spółki oraz, czy można zaliczyć je do kosztów w dacie protokołu przekazania przebudowanej linii energetycznej do właściciela.
Jako podmiot niemający w Polsce siedziby oraz miejsca prowadzenia działalności nie są Państwo zobowiązani do naliczenia, poboru i wpłacania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych w Polsce. Zatem w myśl obowiązujących polskich przepisów prawa podatkowego nie są Państwo płatnikiem w Polsce zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłaconych wynagrodzeń pracownikom mającym
Skutki podatkowe zbycia udziału w lokalu mieszkalnym, który wykorzystywany był w działalności gospodarczej.
powstanie obowiązku podatkowego oraz zobowiązanie do zapłaty podatku należnego z tytułu przekształcenia spółki oraz przeniesienia siedziby spółki.
Możliwość korzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
w zakresie ustalenia, czy w sytuacji gdy przeniesienie siedziby Spółki do Polski będzie podlegało opodatkowaniu w Luksemburgu podatkiem równoważnym do podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków, wartość wskazanych we wniosku składników należy ustalić wg ich wartości rynkowej.
Opodatkowanie na zasadzie odwrotnego obciążenia opłat za przechowywanie nieodebranych w terminie towarów pobieranych od podmiotów posiadających siedzibę w innym niż Polska kraju członkowskim UE.
Jaki adres na fakturach sprzedaży powinien umieszczać i jaki adres podawać do faktur zakupu zarejestrowany czynny podatnik podatku od towarów i usług prowadzący działalność gospodarczą w jednym punkcie położonym w innej miejscowości niż miejsce zamieszkania?
określenie przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą adresu na fakturze
Jaki adres należy wskazać w fakturze VAT: właściciela firmy działającego jako osoba fizyczna ze stałym adresem zamieszkania czy adres zakładu produkcyjnego, gdzie wykonuje jedną z wielu rodzajów działalności?
Określenie przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą adresu na fakturze
Opodatkowanie usługi krótkoterminowego wynajmu wózka widłowego na terenie krajów Unii Europejskiej
Opodatkowanie usługi krótkoterminowego wynajmu dźwigu samojezdnego na terenie krajów Unii Europejskiej
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wykonania usług przez podwykonawców Wnioskodawcy na rzecz kontrahenta z Niemiec
Czy w związku z nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 7 listopada 2008 r. (Dz. U. Nr 209, poz. 1320), wprowadzającą usługi organizowania targów do art. 27 ust. 2 pkt 3a, w zakresie miejsca świadczenia usługi, należy odstąpić od stosowania art. 19 ust. 13 pkt 4 w zakresie ustalania terminu obowiązku podatkowego dla usługi najmu powierzchni wystawienniczej?
Czy ma Pan prawo posługiwać się w obrocie gospodarczym (w szczególności w odniesieniu do adresu na fakturach VAT) adresem zakładu głównego ?
Dotyczy kwestii prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur wystawionych przez kontrahentów Spółki, na których podano adres określonego miejsca prowadzenia działalności przez Spółkę.