Uznanie wprowadzenia wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej energii elektrycznej do sieci elektroenergetycznej za czynność opodatkowaną podatkiem VAT, obowiązek wystawienia faktury VAT oraz prawo do odliczenia podatku VAT.
Uznanie wprowadzania do sieci energetycznej prądu, który jest produkowany/zostanie wyprodukowany w Instalacji zamontowanej na Obiekcie za działalność gospodarczą oraz odpłatną dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z tego podatku, Określenie podstawy opodatkowania dla wprowadzenia do sieci energetycznej prądu, który jest produkowany/zostanie wyprodukowany
Uznanie, że Gmina działa jako podatnik VAT zobowiązany do rozliczenia podatku z tytułu energii elektrycznej wprowadzonej do sieci; obowiązek podatkowy z tytułu energii elektrycznej wprowadzonej do sieci powstanie w sposób opisany w art. 19a ust. 5 pkt 4 litera „a” oraz art. 19a ust. 7 ustawy o VAT; obowiązek wystawienia faktury VAT z tytułu energii wprowadzonej do sieci występuje w danym okresie rozliczeniowym
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy sieci cieplnej. Obowiązek wystawienia faktury korygującej, korekta odliczenia podatku VAT.
Podleganie opodatkowaniu czynności odbioru i oczyszczania ścieków, których poziomy zanieczyszczeń przekraczają parametry określone w załączniku do umowy oraz ustalenia podstawy opodatkowania dla ww. czynności.
Czy realizowane przez Spółkę przedsięwzięcie w zakresie budowy Sieci elektroenergetycznej (w ramach budowy Elektrowni wiatrowej) stanowi długoterminowy projekt z zakresu infrastruktury publicznej w rozumieniu w art. 15c ust. 8 i 10 ustawy o CIT, a w konsekwencji, czy Spółka zgodnie z art. 15c ust. 8 ustawy o CIT jest uprawniona przy wyliczaniu nadwyżki kosztów finansowania dłużnego do nieuwzględniania
Uzyskane w ramach Dofinansowania przysporzenie w postaci zastąpienia należącej do Wnioskodawcy starej sieci ciepłowniczej nową infrastrukturą stanowi dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 14 updop
Prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w związku z realizacją zadania pn.: Budowa kanalizacji sanitarnej ().
podstawa opodatkowania oraz stawki podatku VAT dla usług polegających na przyłączeniu nieruchomości mieszkańców do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku płatności w ratach, obowiązku ewidencjonowania tych usług za pomocą kasy fiskalnej lub fakturowania, obowiązku opodatkowania usługi przyłączenia nieruchomości mieszkańców do sieci z zastosowaniem odwrotnego
Opodatkowanie dostawy nieruchomości (zwolniona), udokumentowanie transakcji fakturą (brak obowiązku) oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu zakupu tych nieruchomości (brak prawa).
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Gminie przysługuje prawo do odliczenia podatku od towarów i usług wynikającego z faktur VAT dokumentujących wykonanie przez przedsiębiorstwo energetyczne przyłączy energetycznych.
Czy Spółka ma prawo w myśl art. 12 ust. 4 pkt 4 do niezaliczenia otrzymanego aportu do przychodów Spółki?
CIT - w zakresie możliwości zaliczenia wydatków ponoszonych na przebudowę sieci elektroenergetycznej do kosztów uzyskania przychodów.
w zakresie określenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Spółkę na usługi świadczone przez podwykonawców, opłaty za media i paliwo w trakcie roku podatkowego (pytanie oznaczone we wniosku jako Nr 1)
Jak Spółka powinna rozliczyć koszty podwykonawców, opłaty za media i paliwo poniesione na przełomie 2009 i 2010 r.? Czy koszty podwykonawców powinny być uznane za koszt uzyskania przychodów 2009r., czy w 2010r.?(pytanie oznaczone we wniosku jako Nr 2)