Ustalenie obowiązku podatkowego od dochodów Spółki Cypryjskiej dla Fundacji Rodzinnej oraz obowiązku prowadzenia przez Fundację rejestru zagranicznych jednostek.
Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania fundacji rodzinnej w zw. z osiąganiem dochodów z zagranicznej jednostki kontrolowanej.
1) Czy Fundacja na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 Ustawy CIT będzie zwolniona z określonego w art. 24a ust. 1 Ustawy CIT podatku od dochodów zagranicznej jednostki kontrolowanej? 2) Czy Fundacja będzie zobowiązana do prowadzenia rejestru zagranicznych jednostek oraz ewidencjonowania zdarzeń zaistniałych w zagranicznej jednostce kontrolowanej w ewidencji odrębnej od ewidencji rachunkowej?
1. Czy Fundacja na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 updop będzie zwolniona z określonego w art. 24a ust. 1 updop podatku od dochodów zagranicznej jednostki kontrolowanej? 2. Czy od dochodów z dywidend wypłacanych Spółce przez Spółkę typu start-up, Fundacja będzie zobowiązana na podstawie art. 24a ust. 1 updop do zapłaty podatku od dochodów zagranicznej jednostki kontrolowanej? 3. Czy Fundacja nie będzie
Powstanie obowiązku podatkowego w zakresie podatku VAT, zwolnienie z podatku akcyzowego oraz obowiązek rejestracji w CRPA z tytułu świadczenia usługi udostępnienia energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej.
Brak opodatkowania oraz brak obowiązków dokumentacyjnych i ewidencyjnych związanych ze sprzedażą na terytorium kraju alkoholu etylowego całkowicie skażonego (rejestr sprzedaży art. 138t ustawy)
Czy Fundacja, wpisana w KRS w rejestrze przedsiębiorców oraz w rejestrze stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, która faktycznie nie prowadzi działalności gospodarczej lecz prowadzi jedynie działalność statutową w przypadku dokonania po dniu 1 stycznia 2023 r. transakcji z naruszeniem limitów transakcji gotówkowych
Brak obowiązku wystawienia przez Komornika faktur korygujących do faktur dokumentujących sprzedaż ruchomości w drodze licytacji komorniczej z powodu wykreślenia Dłużnika z rejestru podatników VAT.
Opodatkowanie i dokumentowanie za pomocą faktury czynności udzielania pomocy prawnej z urzędu oraz obowiązku prowadzeniu rejestru VAT.
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z podwójnym wykazaniem w rejestrze odpraw uproszczonych tej samej faktury
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług opiekuńczych wykonywanych przez Gminę oraz sposobu ich dokumentowania.
obowiązek wprowadzania do ewidencji VAT faktur wystawionych do paragonu oraz korekty ewidencji VAT uwzględniającej wystawioną do paragonu fakturę
Sposób prowadzenia ewidencji sprzedaży (art. 109 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług).
Uznanie czy dotacja rozwojowa otrzymana na pokrycie kosztów realizowanego projektu zwiększa podstawę opodatkowania oraz prawo do odliczenia podatku VAT od zakupów wykorzystywanych do realizacji projektu
Sposób prowadzenia ewidencji sprzedaży (art. 109 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług).
Podatek od towarów i usług w zakresie sposobu prowadzenia ewidencji, o której mowa w art. 109 ust. 3 ustawy.
Kwalifikacja czynności jako sprzedaż wysyłkowa na terytorium Niemiec oraz brak obowiązku wykazania tej czynności w deklaracji dla celów VAT.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania podatkiem dochodowym dochodów spółki zagranicznej po sprzedaży całości udziałów tej spółki, opodatkowania podatkiem dochodowym dochodów spółki zagranicznej uzyskanych w czasie posiadania udziałów tej spółki oraz obowiązku prowadzenia rejestru spółek zagranicznych.
Czy korzystający z podmiotowego zwolnienia od podatku dochodowego FIZ, będzie zwolniony od określonego w art. 24a ust. 1 updop podatku od dochodów CypCo, będącej ZSK? Czy z tytułu posiadania ponad 25% udziałów w CypCo, będącej ZSK, FIZ będzie zobowiązany do prowadzenia dla tej spółki rejestru oraz ewidencji, o których mowa w art. 24a ust. 13 updop?
Warunki zastosowania przez płatnika zwolnienia wynikającego z art. 22 ust. 4 updop w odniesieniu do dywidend (zaliczek na dywidendy) wypłacanych w formie pieniężnej lub w drodze potrącenia wzajemnych należności udziałowcowi duńskiemu, na którego udziałach ustanowiono zastaw zwykły i zastaw rejestrowy.